Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Mobil telefonlar günlük yaşamda en sık şekilde kullandığımız ve fayda sağladığımız önemli cihazlar arasında yer almaktadır. Bu telefonlar teknik açıdan oldukça gelişmiş birtakım özelliklere sahip oldukları için birçok işlemin yapılabilmesine olanak sağlamaktalar.

Çeşitli bilgileri, verileri, video ve fotoğrafları depolamak konusunda mobil cihazlardan oldukça iyi destekler alabilmekteyiz. Her ne kadar bu cihazlarda birçok şeyi saklayabilmek imkânı olsa da bazen telefonlarda bir arıza olduğunda onlara erişim konusunda birtakım zorluklar yaşayabilmekteyiz.

Telefonların açılmadığı durumlarda o anda o verilere ulaşmak neredeyse imkânsız hale gelebilmektedir. Fakat gelişen olay her ne kadar böyle olsa da yine de açılmayan telefondan veri kurtarma şanslarına daima sahip olunabilmesi mümkündür. Sitemiz üzerinde bununla ilgili olarak çok harika bilgilere sizler için yer verilmiştir.

Veri Kurtarma İşlemlerinin Yapılması

Ekranı açılmayan telefondan veri kurtarma işlemi için birtakım adımların yerine getirilmesine ihtiyaç vardır. Bu işlemler uygun şekilde yapıldıktan sonra telefonlardaki verileri çoğunlukla kurtarabilme şansları elde edilebilmektedir.

  • İlgili telefonda MMC biriminin sökülmesi,
  • Arızası var mı bunun kontrol edilmesi,
  • Bir arıza bulunmuyorsa onun farklı bir cihaza bağlanması,
  • Hafızada saklı verilerin yeni sistem üzerine aktarılması,
  • Veri kurtarma işlemlerinin tamamlanması,

Genel olarak hiç açılmayan telefondan veri kurtarma işlemleri bu adımlar çerçevesinde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Küçük hafıza birimlerinde bir sorun yoksa büyük oranda orada saklı olan verilerin alınarak kurtarılması mümkün olur.

Veri Kurtarma İşlemlerinde Program Kullanımı

İnsanlar için telefonlarındaki özel verilerin ve çeşitli dosyaların birçok bakımdan önemi oldukça büyüktür. Bu konuda her türde yöntemden eğer yararı olacaksa daima faydalanmaya çalışmak gerekir. Günümüzde bazı durumlarda açılmayan telefondan veri kurtarma programı ile de ilgili verilerin kurtarılması işlemini birçok insan tercih etmektedir.

WonderShareDr.FoneForAndroid programı, veri kurtarmada fayda sağlanan önemli programlardan biri olarak kendisini öne çıkarmaktadır. Bu programı öncelikle bilgisayara indirmek ve kurmak gereklidir. Ardından ise telefon bilgisayara bağlanmalıdır.

Kurtarılacak dosya türleri bu noktada seçilmeli ve ekranı siyah olan görüntü vermeyen telefon ise kapatılmalıdır. Daha sonra telefon üzerinde ses kısma, home tuşu ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutulmalıdır.

Bu aşamada bilgisayardaki program harekete geçerek bir tarama yapacak ve bunun neticesinde kurtarmak istediğiniz verileri ekrana getirecek. Buradan yapacağınız seçimlerle uygun şekilde gerekli verileri kurtarma şansını elde edebilirsiniz.

Android Telefonlardan Veri Kurtarma İşlemi

Android işletim sistemine sahip telefonlardan genel olarak birçok insanın ilgili verilerini kurtarabilme olanakları vardır. Bunun için farklı yöntemler denenerek sonuca ulaşılabilir. Telefondaki pilin zarar görmesi ihtimalinden dolayı bu noktada öncelikle pili çıkarıp farklı bir pil takarak telefon açılmaya çalışılmalıdır.

Buna ek olarak diğer taraftan ilgili veriler telefondaki SD kartta saklı bulunuyorsa açılmayan Android telefondan veri kurtarma işlemi için bu kartın oradan çıkarılması gerekir. Farklı bir cihazda bu kart tekrar kullanılır ve bilgisayarla bağlantı sağlanırsa yine oranın içerisinde tüm dosyalara kolaylıkla erişilebilir.

Android Kurtarma Moduna Girilmesi

Android cihazlarda verileri kurtarmak için Android kurtarma moduna da girilmesi gerekebilir. Bu işlem için home butonu, ses ve güç bölümlerine basılı tutulmalıdır. Daha sonra ‘’Reset’’ ibaresinin geçtiği yerden sistemi yeniden başlatma yapılmalıdır. Bu işlem telefonun güvenli şekilde yeniden çalışmasını sağlayarak verilere erişebilmeye bir şans tanır.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir