akıllı telefon ekran kararması
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması – Kararmanın Kesin Çözümü

Akıllı telefonlarda ekran kararmasının kesin çözümü, problemin sebebinin tespit edilmesi ile bulunabilir. Telefonun düşmesi sonrasında ekranda ani kararmalar görülebileceği gibi telefonun yazılımı ya da donanımı kaynaklı farklı sebeplerden ortaya çıkan problemler de görülebilir. Akıllı telefonlarda ekran kararması çoğunlukla yazılım ve batarya kaynaklı problemlerdir. Yazılım kaynaklı problemlerin çözülmesi için yazılımın yeniden yüklenmesi, batarya kaynaklı sorunların çözüme ulaştırılması için bataryanın değiştirilmesi, ekran kaynaklı sorunların çözülmesi için ekranın değiştirilmesi gereklidir. Telefonda sisteminin sık sık çökmesi ve telefonun kullanım ömrünün sonuna gelindiğini işaret eden belirtilerin olması, ancak telefonun değiştirilmesi ile çözüme ulaştırılabilir.

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararmasının Yazılım Kaynaklı Olup Olmadığının Anlaşılması

Akıllı cihazlarda ekran kararmasının yazılımsal nedenlerden olduğunun tespiti için cihazın yükleme moduna geçiş yapılmalıdır. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yükleme moduna geçiş yapmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Cihaz kapalı hale getirilmelidir.
  • Cihazın Power, Home ve ses kısma tuşlarına aynı anda basılı tutulmalıdır.
  • Ses açma tuşunu kullanarak yükleme modu aktif hale getirilmelidir.
  • Yükleme modu açıldıktan sonra cihazın ekranının gözükmesi durumunda, ekran kararmasının yazılım problemlerinden kaynaklandığı düşünülmelidir. Yazılımı yeniden yükleyerek sorun çözülmelidir.

Sık Sık Sistem Çökmesi Sonucu Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

Akıllı cihazlarda sistem çökmesi ile beraber ekran kararması, cihazın belirli ısınma limitlerini sık sık aştığı anlamına gelir. Cihazda sık sık yanıt vermiyor hatalarının alınması, sistem çökmesi hatalarıdır. Bu hatalar ile beraber yaşanan akıllı telefonlarda ekran kararması problemi ise cihazın kullanım ömrünün sonuna gelindiğini işaret eder. Cihazın yenilenmesi bu problemi çözebilir.

Çözüm aradığınız sorunların cevapları sizleri bekliyor! Yazılarımızdan inceleyebilirsiniz:

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması Sonrası Cihazın Kendini Yeniden Başlatmasının Çözümü

Ekran kararması sonrası telefonun kendini yeniden başlatması problemi, farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenlerden bazıları düşük bellek alanı, düşük sistem ya da uygulama sorunu, hata ayıklama modunun aktif olması gibi sebeplerdir. Yavaşlık ve gecikme ile beraber gelen ekran kararmaları; yetersiz bellek probleminden ve telefonun yazılımının eski olmasından kaynaklanabilir. Bu problemi çözüme ulaştırmak için önce cihazın bellek alanının boşaltılması ve problem çözülmez ise yazılımın güncellenmesi gereklidir.

Akıllı Telefonlarda Batarya Problemi Kaynaklı Ekran Kararması Probleminin Çözümü

Bataryanın hızlı boşalmasına bağlı ekran kararması, bataryanın kullanım ömrünü tamamladığı anlamına gelir. Cihazın gece boyunca şarj edildiği ya da şarjda uzun süre bırakıldığı halde tam şarj olmaması, şarjın çok uzun sürmesi ve aynı zamanda çok kısa süre içerisinde de bitmesi; ani ekran kararmalarının yaşanmasına neden olabilir. Akıllı telefonlarda ekran kararması probleminin çözülebilmesi için cihazın bataryası orijinal batarya ile değiştirilmelidir. Batarya kaynaklı problemlerin çözülmemesi, ilerleyen zamanlarda daha büyük problemler yaşanmasına neden olabileceği için batarya ile ilgili bir sıkıntı olduğu keşfedildiğinde, vakit kaybetmeden çözüm üretilmelidir.

Tüm marka ve modeldeki cihazlarınızda yaşadığınız sorunlarda TeknikMi adresine başvurabilirsiniz.

Arama Terimleri: redmi m6 ekran kararma

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir