Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?

Android telefonlar günümüzde sıkça kullanılan telefonlardır. Merak edilen sorulardan biri de Android telefonumu nasıl hızlı şarj edebilirim? Günümüzde kullanılan Android telefonlar hızlı şarj tüketmektedir. Bunun için tüketiciler nasıl telefonumu daha hızlı şarj edebilirim hakkında alternatif yollar arıyor. Bu yolları birlikte inceleyelim.

Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?
Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?

Telefonu Kapatmak

Şarjınızın tamamen tükendiğinden emin olduğunuzda telefonunuzu şarja takın ve telefonunuzu kapatın. Bu durumda telefonunuz kapalı olduğunda uygulamalar çalışmadığı için telefonunuz hızlı şarj olacaktır. Uygulamalar çalıştığında bir yandan şarj onlara yetiştiği için yavaş şarj olmaktadır. Ama telefonunuz kapandığında hızlıca şarj edilebilir. Bu durum hızlı şarj etmenin yollarından sadece bir tanesidir ve sıkça kullanılır. Ancak telefonunuzun şarjının tamamen tükendiğinde emin olmanız gerekmektedir. Çünkü bataryanız şarjınız tamamen bitmeden şarja taktığınızda tükenebilir.

Uçak Moduna Almak

Telefonunuz kapandığında uygulamalar çalışmayı durdurduğundan şarjı hızlı alır ancak telefonu kapatmadan da hızlı şarj etmenin bir yolu daha vardır. Uçak moduna almak. Uçak moduna alındığında uygulamalar çalışmayı aynı telefon kapandığındaki gibi durdurur ve hızlı şarj modu başlar. Uçak moduna almak telefonunuzun şarjını gerçekten gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır. Zaten çoğu insan da uçak moduna alarak telefonu şarj etmektedir. Açıkçası bu telefonunuz için de sağlıklı bir yöntemdir.

Şarj Modunu Etkin Hale Getirin

Telefonunuzun şarj modunu etkin hale getirdiğinizde telefonunuzun şarj hızı artar bu durum gözle görülür bir şekilde devam eder. Telefonunuzun şarj hızını arttırmak için en etkili yollardan biri de şarj modunu etkin hale getirmektir. Bu gerçekten işe yarayan bir yöntem olmakla birlikte çoğu kişi bu yöntemi kullanmaktadır. Telefonunuzun şarj hızını arttırmak için bu madde gözle görülür bir şekilde fark yaratmaktadır ve Android telefonlar için hızlı şarj yöntemlerinden en etkili olanlardan biridir sıkça kullanılmaktadır.

Telefonunuzu Prize Takarak Şarj Edin

Bu durum arabada ya da bilgisayarda şarj eden kişiler için geçerlidir. Prizden telefonunuzu şarj etmek hem daha sağlıklı bir seçenektir ve daha kısa bir sürede şarj edilebilir. Android telefonlar için bu yöntem gözle görülür bir fark yaratır. Telefonunuzu arabada ya da bilgisayarda şarj etmek gerçekten uzun bir işlemdir. Ancak prize takıldığında bir saate telefonunuzun tam olarak dolduğunu göreceksiniz. Priz telefonunuzun sağlığı açısından daha uygun bir yöntemdir. Telefonunuzun şarjının bittiğinden emin olduğunuzda prize taktığınız telefonunuzu daha kısa bir sürede ve daha sağlıklı bir şekilde telefonunuz şarj olmuş hale gelir.

Kablolu Şarj Kullanmak

Telefonunuzu şu an günümüzde yaygın olarak kullanılan kablosuz şarj aletleri ile şarj edersiniz daha uzun sürede şarj etmiş olursunuz. Bunun için kablolu şarj aletleri kullanmak daha faydalıdır. Daha hızlı bir yöntemdir ve daha etkilidir. Kablosuz şarj aletleri günümüzün teknolojisi ile yaygın bir hale gelse de %50 oranında daha yavaş şarj ettiği bilimsel olarak açıklanmıştır. Bunun için kabloda bir şekilde prizden şarj ettiğimiz telefonlarımızın kısa bir sürede tam olarak dolduğunu göreceğiz Şarjımızın tamamen bittiğinden emin olduğunuzda kablonuzu prize takarak telefonunuzu şarj etmeniz daha kısa bir sürede telefonunuzun şarj olmasını sağlar.

Orijinal Kablo Kullanmak

Telefonunuzun her açıdan orijinal aletlerinin kullanılması hem daha sağlıklı hem de daha hızlı bir şekilde şarj edilmesi demektir. Bu durumda çakma kablolar kullanmak telefonunuzun bataryasının sağlığı ve verimi hakkında kısa bir duraklatma yaşatır. Bu durumda orijinal şarj aletleri kullanmak hem telefonunuzun sağlığı açısından hem de hızlı şarj etme açısından daha verimli olur.

Yani hızlı şarj etme yöntemlerini incelediğimizde en önemli nokta bu işlemleri yaparken orijinal şarj aletinin kullanmaktır. Bazı insanlar çakma kablolarla telefonunu şarj ettiğinde kısa bir sürede telefonlarda bazı arızaların meydana geldiğini söylemektedir. Bu durum kesinlikle orijinal olmayan çakma şarj aletleri yüzündendir. Bu yüzden orijinal şarj aletini ya da telefonunuzun herhangi bir aygıtının orijinal olarak kullanılmasına özen gösterin.

Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?
Android Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Edebilirim?

Powerbank Kullanmak

Telefonunuzu şarj edemeyeceğiniz bir ortamda bulunabilirsiniz. Bu durum karşısında powerbankler devreye giriyor. Powerbankler prize takarak şarj edebildiğimiz ve şarj depolayan aygıtlardır. Telefonunuzu şarj eder gibi prize takarak şarj depolayabilirsiniz ve gittiğiniz ortamlarda şarjınız bitme durumuna geldiğinde powerbanki çıkararak telefonunuzla kabloya bağlarsınız ve telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmiş olursunuz. Bu durum karşısında telefonunuz hiçbir şekilde şarjsız kalmaz. Bu verdiğimiz örneklere bakacak olursak telefonunuzu hızlı şarj etmenin birçok yolu vardır. Bunlardan birkaçını kullandığınızda telefonunuz sağlıklı ve hızlı bir biçimde şarj olur.

Telefonunuzu şarj ederken şarjınızın tamamen bittiğinden emin olmanız gerekiyor çünkü bataryalar bu durumdan gerçekten çok etkileniyor. Bu duruma oldukça önem göstermeniz gerekiyor çünkü telefonunuzun sağlığı açısından büyük bir sorun yaratabilir ve kalıcı hasarlar verebilir. Bu durum size gerçekten pahalıya patlar. Bu durumun yaşanmaması için şarjınızın tamamen bittiğinden emin olmalı ve hızlı şarj yöntemlerinden orijinal kablo kullanımına özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü orijinal kablo kullanımı nasıl şarjı hızlandırıyorsa telefonunuzun sağlığı açısından bir o kadar önem arz eder.

Telefonunuzun hızlı şarj olabilmesi için bu yöntemlere başvurabilirsiniz ve gerçekten de etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bunlar bilindik yöntemler olmakla birlikte telefonunuzu sıkça şarj etmenin zararları olduğunu da bilirsiniz. Telefonunuzun gündelik hayatta uzun bir şekilde ömre sahip olmasına önem gösterin. Telefonunuzu şarj ettiğinizde uzun bir sürede kullanamazsanız bir telefon tamircisine götürerek arıza var mı yok mu değerlendirmeniz gerekmektedir. Çünkü şarj telefonun en önemli noktalarından biridir. Android telefonum nasıl hızlı şarj edebilirim adlı yazımızda daha bilinçli bir şekilde telefonunuzu şarj edebilirsiniz ve bu şekilde telefonunuzun sağlığını koruyabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir