Bilgisayar Telefon Görmüyor

Bilgisayar telefonu görmüyor sorunuyla günümüzde çoğu insan sıklıkla karşılaşabiliyor. İlgili kullanım amaçlarının yerine getirebilmesi için mutlaka bu önemli soruna gerekli çözümleri bulmak gerekiyor.

Sitemiz üzerinde PC telefonu görmüyor sorununa yönelik olarak gerekli çözüm adımlarından etkin bir şekilde bahsediliyor.

Telefonu bilgisayara bağlamak USB görmüyor problemini gidermek için sitemizdeki bilgilerden destek alarak cihazlarınızı etkin biçimde bilgisayar bağlama şansını elde edebilirsiniz.

Telefon bilgisayarı görmüyor hatasını ortaya çıkaran birbirinden farklı etkenlerin durumları söz konusu olabilir. Bu noktada öncelikle problemin oluşum sebebini tam kavrayıp buna göre hareket etmek gerekiyor.

Durum en iyi şekilde anlaşıldığında telefon USB görmüyor hatası da her bakımdan çoğu durumda kolaylıkla giderilebiliyor.

Bağlantı Sorunlarını Giderme

Bilgisayarım telefonumu görmüyor sorununu çözmek için belli başlı birtakım adımları izleyerek ilgili işlemleri yerine getirmek gerekmektedir. Sitemizde bu yönlendirmeler her bakımdan mevcut bir durumdadır.

  • Bağlantı ve kablo noktalarının kontrolden geçirilmesi,
  • USB sisteminde bağlantı türlerinin değiştirilmesi,
  • Sistemdeki sürücülerin manuel olarak tekrar yüklenmeye çalışılması,
  • Aynı şekilde cihazın da kaldırıldıktan sonra yeniden yüklenmesi,
  • Sisteme OEM sürücü donanımlarının yüklenmesi,
  • USB kısımları için hataların ayıklanması işlemlerinin yapılması,

Bu kolay ve gerçekleştirilmesi pratik olan adımlarla telefonu pc görmüyor ama şarj oluyor sorununu kolaylıkla çözebilmek daima mümkün olabilir.

Sistemde USB Bağlantısı Ayarlarının Değiştirilmesi

Bilgisayar telefonu görmüyor Samsungsorunuyla karşılaşıyorsanız bu noktada sistemde USB ayarları üzerinde birtakım değişiklikler yapmak işinize yarayabilir. Samsung telefonlarınız için bilgisayar ve telefonun bağlantısını doğrudan kesmeyi deneyin.

Ardından telefonu bilgisayara bağlamak Samsungsorunları için telefondaki ayarlar menüsüne giriş yapın. İşlemin devamında bağlı cihazlar bölümünden USB kısmına tıklayın. Dosyaları aktar ile devam edin.

Samsung telefon bilgisayar bağlantısı sorununa yönelik bu işlemler uygulandıktan sonra büyük oranda ilgili problemler ortadan kalkmış olacaktır. Sitemizdeki adımları eksiksiz olarak takip etmeniz bu noktada oldukça önem arz etmektedir.

Sistemdeki Sürücülerin Tekrar Etkinleştirilmesi

Bağlantı sorunlarına çözüm olarak sistemdeki sürücülerin tekrar yüklenmesi işlemlerine gereksinim olabilmektedir. Samsung gibi Xiaomi cihaz kullanıcıları da bu türde bir problemle bazen karşılaşabilmekteler.

Ancak Xiaomi telefonu bilgisayar görmüyor sorunu için de iyi çözüm olanaklarından faydalanılması daima mümkün olabilmektedir. Sitemizde her türde işleme yönelik en etkili yönlendirmelere aktif olarak yer veriliyor.

Aygıt sürücüleri otomatik olarak yüklenemediği için bağlantı konusunda sorunlar sıkça ortaya çıkabilmektedir. Bu işlemi doğrudan elle yapabilmek için bilgisayarda direkt aygıt yönetici içerisine girilmeli ve USB aygıt kategorisi seçilmelidir.

Telefonu burada bulduktan sonra sağ tıklama yapıp sürücü güncelle yükleme işlemlerini tamamlayın. İşlem bitince bağlantıyı kesin PC yeniden başlatma gerçekleştirerek açılınca yeniden telefonu bağlayın. Sorun büyük oranda giderilmiş olacaktır.

USB Üzerinde Hata Ayıklama İşlemleri

Bilgisayar telefonu görmüyor Windows 10 sorunlarında hata ayıklama işlemleri çok kullanılan ve tercih edilen bir yöntem olmasa da bazen işe yarayabilmektedir. Sitemizde bahsedilen bu güzel yöntemde sorun giderme noktasında çok iyi faydalar elde edilebiliyor.

Bu işlemin yerine getirebilmek için telefonda ayarlara girilmesi, sistem sayfasının açılması, cihazın numarasının öğrenilmesiyle geliştirici seçeneklerinin etkinleştirilmesi gerekir. Telefonunuzdaki ayarlar kısmını kullanırsanız rahatlıkla bu bölüme erişme şansınız olur.

Bu alana ulaşınca USB hataları ayıklama bölümünü bularak etkinleştirin. Bu pratik işlem sayesinde de bağlantı sorunlarını gidermek noktasında ihtiyaç duyduğunuz faydaları elde edebilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir