/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Teknik Servis / / 4 Yorum

Gboard Sürekli Olarak Duruyor Hatası

Geçtiğimiz günlerde android cihazların genel olarak hepsinde karşılaştığımız bir sorundur. Bu sorun Google alakalı olmakta ve cihazlarda yazılımsal hataya düşürmektedir.

Öncelikle bu sorunu çözmek için cihazı sıfırlamaya veya herhangi bir yazılımsal müdahale etmenize gerek yoktur. Özellikle xiaomi cihazlarda “Gboard Sürekli Olarak Duruyor” hatası oldukça rahatsız etmekte ve kapatılması mümkün değildir.

Çözüm İçin Yapılması Gerekenler

Eğer cihazınızda şifre yok ise “Google Playstore” uygulama mağazasına girerek sesli arama yöntemi ile “klavye” kelimesini aratınız. Karşınıza oldukça fazla klavye uygulamaları çakacaktır. Herhangi bir uygulamayı indirip cihazınıza kurduğunuz da aktif etmeniz gerekmektedir. Böylelikle bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

4 Yorum

 • Hüseyin Kazancı

  Xiaomi redmi note 8 pro cihazım var bir haftadır sürekli olarak şu yazı çıkıyor ne yaptıysam engelliyemiyorum çıkan yazıyı çerçeve içinde =
  Güvenlik sürekli olarak duruyor = bu yazıyı nasıl yok edeceğim teşekkürler

  • İsmail Gür

   Bende de aynı sorun vardı hatta bana telefonu kırdıracaktı. Youtube’den bir arkadaş paylaşmış. Bu arada telefonum Resmi 5 plus. ayarlardan uygulamalara giriyorsun, uygulamaları yönete tıklıyorsun ve orada çıkan güvenlik kısmına giriyorsun. En altta çıkan verileri temizlemeye tıklyorsun. Oradan da tüm verileri temizle deyince tüm sorun çözülüyor.

 • Aa aaaaaa

  Arkadaşlar bende mi 9pro var sorunu çözdüm ayarlar uygulamaları yönet daha sonra hangi uygulamaya girişte hata veriyorsa o uygulamayı bulup verileri temizle dediğinizde sorun çözülüyor

 • Orkun YIRTAR

  xiaomi note 5 cihazımda bu sabah bir anda ”Google sürekli olarak duruyor” hatası vermeye başladı. Bildir ya da iptal tuşlarına bassam da tekrardan çıkıyor, her saniye başı. Bu yüzden kullanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir