/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Ekran DeğişimiTeknik Servis / / 0 Yorum

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Lcd ekran kullanıcıları son dönemlerde gölgeli (hayalet) ekran sorunuyla uğraştıklarını anlatıyorlar. Ancak bu sorunu daha önce yaşamayan kişiler hayalet ekran nedir (gölgeli ekran), sebebi nedir ve nasıl sorundan kurtulunur gibi soruların cevabını merak ediyorlar. Bu sebeple öncelikle hayalet ekranın ne olduğunu ve sorunun çözüm yollarını anlatmaya çalışacağız.

Gölgeli Ekran (Hayalet Ekran) Nedir?

Hayalet ekran ya da diğer ismiyle gölgeli ekran sorunu cihazlarda açılan bir uygulamanın görüntüsünün uygulamadan çıkıldıktan sonra da ekranda görülmesi durumu oluyor. Başlarda uygulamaya dair görüntü silik olurken zaman içerisinde bu görüntü daha belirgin hale gelerek yapılan işlemlerde uygulama görüntüsünün de yer almasına sebep oluyor. Bu durum işlemlerin yapılmasını engellemiyor olsa da arkada silik görüntünün yer almasına neden oluyor.

Hayalet ekran sorunu ortaya çıkma sebebi olarak cihazın ekran ışığının yüksek bir parlaklıkta kullanılması olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca da ekranın sürekli açık kalmasının bu sorun üzerinde etkisi olduğunu düşünüyoruz. İlk olarak LG G4 modelindeki telefonlarda karşılaştığımız bu sorunu günümüzde iPhone ve Samsung cihazlarda da görüyoruz. Genellikle bu üç markaya ait gölgeli ekran sorunu çözümü için talep alıyoruz. Genellikle bu sorunun çözümü içinde ekran değişimini uyguluyoruz.

Gölgeli Ekran Sorununun Çözüm Yolları

Gölgeli ekran aynı zamanda ghost screen olarak da biliniyor. Bu sebeple ghost screen nedir sorularının cevabı da telefonda kullanılan uygulamanın ekranda sabit kalması şeklinde ifade edilebiliyor.

Görüntünün sabit kalması ekran görüntüsünün kötü olmasını sağlarken bu durumu ortadan kaldırmasa bile daha az zarar vermesini sağlayacak yöntemler bulunuyor.

Ghost screen sorunu ile uğraşan müşterilerimiz için öncelikle sorunu kendilerinin çözmeye çalışmalarını öneriyoruz.

Bunun için cihazın renk ayarlarını değiştirmelerini ve bu sayede ekranda kalan gölgeli görüntünün silikleşmesini istiyoruz. Ancak bu geçici çözümün işe yaramaması durumunda ise ekran değişimi hizmeti vererek bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Hayalet Ekranın Önlenmesinin Yolu Var Mıdır?

Lcd ekran telefonlarda yaygın olarak görülmeye başlanan hayalet ekranın önlenmesinin bir takım yolları vardır. Bu yollar sayesinde ekran değişimi yaşamadan sorundan kurtulabiliyorlar.

Hayalet ekranın önlenmesi için kullanıcıların yapabilecekleri arasında şunlar yer alıyor;

  • Cihazın parlaklığının çok yüksek olmamasına dikkat etmek
  • Samsung veya diğer lcd ekran telefonların çok ısınmamasını sağlamak
  • Cihaz ekran renklerinde soğuk renkleri tercih etmek
  • Cihazın ekranının şarj anında kapalı olmasını sağlamak

Hayalet ekran koruyucu yöntemleri sayesinde sorunun yaşanmasının önüne geçilebiliyor. Bu sayede de ekran için ekstra ücret ödenmez. Bu sebeple lcd ekranda cihaz kullananların bu koruyucu özelliklere dikkat etmesi gerekiyor. Buna rağmen sorun yaşayanlar içinde ekran değişimi yaparak bu sorundan kurtulmalarını sağlıyoruz.

Ghost Ekrandan Kurtulmak İçin Ekran Değişimi

Ghost screen çözümü için firma olarak ekran değişimi yapıyoruz. Çünkü bu sorunun kesin çözümü için var olan ekranın değişmesi gerekiyor. Aksi takdirde uygulanan çözüm yolları geçici çözüm oluyor ve bu sebeple de aynı sorun tekrar ediyor.

Samsung ghost screen çözümü için ekran değişimini titizlikle yapıyoruz. Bu işlem sayesinde orijinal ekran kullanmamızdan dolayı cihazın orijinal özellikleri kaybedilmiyor. Aynı zamanda ürünlerimizin orijinal ve kaliteli olması sebebiyle benzer sorunlar tekrar yaşanmıyor.

Eğer hayalet ekrandan şikayetçiyseniz bize ulaşarak ekranınızın değişimini uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Bu sayede ekranda beliren Facebook, kamera, arama kaydı ve diğer simgelerle karşılaşmazsınız. Ekran değişimi için cihazınızı elden ya da kargo kullanarak firmamıza ulaştırabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir