Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi

Çinli teknoloji devi Huawei firmasının ürettiği telefon modelleri Türkiye’de pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Dünyanın her yerinde bu cihazları kullanan kişilerin cihazlarda meydana gelebilecek herhangi bir sorun karşısında yetkili servislere başvurarak cihazlarını tamir ettirebilmeleri mümkün olur. Türkiye’de de Huawei firmasının üretmiş olduğu akıllı cihazlar için pek çok yetkili servis firması bulunur. Huawei P40 Lite E ekran değişimi gibi hizmetleri firmamız aracılığı ile uygun fiyat garantisi üzerinden satın alabilirsiniz. Yapacağımız ekran değişimi işlemi sonrasında cihazınızın dokunmatik hassasiyeti ilk günkü gibi kalır. Ekran değişimi konusunda firmamız öncü bir yaklaşım sergileyerek cep telefonlarında tamir işlemi uygulamaktadır.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi
Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi

Huawei P40 Lite E Ekran Değişim İşlemi

Huawei P40 lite E model cihazınız için vermekte olduğumuz ekran değişim işlemi firmamız tarafından uygulanan 3 aylık garanti ile birlikte sizlere sunulur. Ekran tamiri konusunda alanında uzman ekibimiz tarafından sizlere kaliteli bir hizmet verilmektedir. Telefona özgü ekipmanların kullanımı ile 1 saatlik süre içerisinde cihazınızın ekran değişimi tamamlanır. Servis noktamıza gelemeyen müşterilerimiz için kargo hizmetimiz de bulunmaktadır.

Huawei P40 Lite E modelinde uygulayacağımız ekran değişim işlemlerinde;

  • Parça değişimi öncesi ya da sonrası telefona format atılmama
  • Ekran değişimi öncesi takılacak olan yeni ekranı ve işlem sonrasında cihazı inceleyebilme
  • İşlem sonrasında cihazın dokunmatik hassasiyetinde ya da ekran parlaklığı ve çözünürlük gibi alanlarda herhangi bir değişim olmaması gibi avantajlı hizmet verilir.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi Sonrası Veri Silinir Mi?

Cep telefonlarınızda sosyal yaşantınız ve iş yaşamınız için saklamış olduğunuz veriler ekran değişimi gibi işlemler sonrasında silinmez. Ekran cihazın bir parçası olduğundan dolayı yedeklenmiş olan verilerin silinmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Firmamızın alanında uzman kadrosu ekran değişimi işleminde cihaza format atmadığı için bu gibi sorunlarla karşılaşmanızın önüne geçilir. Firmamız telefon tamiri için vermiş olduğu hizmeti müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sizlere ulaştırır. Bu nedenler verilerinizin silinmesinden korkmanıza gerek yoktur.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi için Telefonu Teslim Etme

Huawei P40 Lite E model cihaz kullanıyorsanız ve cihazınızın ekranında herhangi bir sorun oluşmuş ise firmamıza teslim ederek tamirini yaptırabilirsiniz. İstanbul içerisinde ikamet eden müşterilerimiz için şubemize bizzat gelerek cihazınızı teslim edebilmeniz ve yeni takılacak olan ekranı inceleyebilmeniz mümkün olur. Türkiye’nin başka bir ilinde ikamet eden müşterilerimiz ise anlaşmalı olduğumuz kargo firması üzerinden şubemizin adresine cihazlarını hızlı bir şekilde gönderebilirler. Ödeme işlemi cihazın onarımı tamamlandıktan sonra yapılmaktadır. Kargo ile gönderim yapan müşterilerimiz banka havalesi ya da EFT yaparak ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Ekran değişimi yapılacak olan cihazınızın durumunu öğrenmek için günün her saati teknik destek birimimize ulaşabilirsiniz.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi
Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Şubemize cihazınızı teslim ettikten sonra alanında uzman kadromuz ekran değişimi için çalışmalarına başlar. Statik elektrikten arındırılmış, özel koruyucu ekipmanlar ile birlikte periyodik olarak steril hale getirilmiş destekleyici ürünler kullanılarak ekran değişimi yapılmaktadır.

Huawei P40 Lite E cihazının ekran değişimi;

  • Cihaza ait ücretsiz arıza tespiti
  • Cihazın ekran değişimi haricinde başka bir onarım işlemine ihtiyaç duyup duymadığı
  • Cihazın kırık olan ekranının dikkatli bir şekilde sökülmesi
  • Cihazın yeni ekranının dikkatli bir şekilde monte edilmesi
  • Dokunmatik hassasiyeti ve görüntü testlerinin yapılması
  • Müşterimizin de cihazı test etmesinin ardından 3 aylık garanti ile teslim edilmesi şeklinde uygulanır.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişiminin Fiyatı

Firmamız tarafından verilen ekran değişim hizmetlerine ait fiyat listesi 2021 yılı ile birlikte güncellenmiştir. Uygun fiyat ve kalite garantisi sunan firmamız, ekran değişimi için 400 TL değerinde bir fiyat belirlemiştir. Ekran değişiminin yanı sıra sadece ön cam değişimi yapacak olan müşterilerimizin fiyat bilgisi için firmamıza ulaşım sağlaması gerekir. Akıllı telefonlar ön cam ve iç cam olmak üzere iki katmandan oluşur. Bu nedenle sadece ön cam değişecek ise daha uygun bir fiyat verilmektedir. Cihazın ekranında parmak okumama gibi hasarlar varsa ekranın tamamen değişmesi gerekir. Alanında uzman olan kadromuz cihazı inceledikten sonra hangi işlemin yapılacağına karar verir.

Huawei P40 Lite E Modeli

Huawei firmasının dünya ülkelerine ve Türkiye’ye sunduğu modellerden biri olan P40 Lite E, gerek tasarımı gerekse de yazılımı ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu durumun farkında olan firmamız, cihaz ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak orjinal ekran garantisini müşterilerimize sunar. Akıllı telefonlar oldukça hassas cihazlardır ve herhangi bir dış etkene maruz kaldıklarında ekranlarında kırılma yaşanabilir. Firmamız 3 ay garantili hizmet sunmakla beraber, cihazın ekranı değiştirildikten sonraki 3 ay içerisinde yeniden aynı sorun yaşanırsa ücretsiz değişim yapma imkanı sunar. Huawei P40 Lite E model cihazınızın ekranın değişmesi gerekiyorsa siz de firmamızı tercih edebilirsiniz.

Huawei P40 Lite E Model Ekran Sorunu

Akıllı telefonlarda kullanıcıların yaşamakta oldukları sorunların çoğu ekrandan kaynaklıdır. Ekranın darbe alması, kırılması ya da çatlaması gibi sorunlar karşısında firmamız yenilikçi bir çözüm üretebilmektedir. Telefon tamiri işlemlerinde orijinal yedek parça kullanımı yapan firmamız, cihazda yapılan işlem sonrasında performans düşüşü yaşanmaması için gerekli önlemleri almıştır. Huawei P40 Lite E model cihazınızın ekranında kırılma, çatlama, parmak izi okumama gibi sorunlar yaşıyorsanız, firmamız cihazınızı uygun fiyat garantisi ile tamir edecektir. İstanbul içerisindeki müşterilerimizin şubemize gelerek yapılan işlem sonrası kontrolü sağlamaları mümkün olur. Çevre illerden de kargo hizmeti ile cihazınızı en hızlı şekilde firmamıza gönderebilir, tamir işleminden sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Huawei P40 Lite E ekran değişimi işlemi, telefonun kullanım ömrünün uzamasını sağlarken daha sağlıklı bir kullanım olanağı da verir. Düşme ya da darbe gibi nedenlerle telefon ekranında çatlaklar ve kırıklar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda, telefon üzerinde herhangi bir tamir işlemi gerçekleştirilmezse, telefonun kullanımında bir sorun olmasa bile, ileride daha büyük problemlerin görülmesi mümkün olmaktadır.

Telefon ekranının kırılması, dokunmatik hissiyatın zayıflamasına hatta telefon tarafından algılanmamasına neden olabilmektedir. Kırık bir telefon ekranı, telefonun görüntü kalitesinin düşmesine ve ekranın %100’ünün kullanılamamasına da yol açar. Bu durumda, ekran değişim işleminin yapılması sorunların ortadan kaldırılması için en etkili yöntemdir.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi Avantajları Nelerdir?

Huawei P40 Lite E ekran değişimi işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Hepsi alanında uzman olan teknik kadromuz, telefon tamirinden önce sorun tespiti yaparak telefonda meydana gelen problemlerin nedenini ortaya çıkarırlar. Ekran değiştirme işlemi, telefonunuzu bir chechk-up kontrolüne sokmanız anlamına da gelmektedir.

Yapılan incelemelerin ardından, telefon üzerinde başka bir sorun tespit edilirse, müşteri onayıyla bu sorunun da ortadan kaldırılması sağlanır. Cihazınızda bulunan bütün problemlerin çözülmesi, cihaz ömrünün arttırılmasını ve daha kaliteli bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlar.

Yaptığımız işlemler sırasında, kişisel veri ve belgeleriniz teknik ekibimiz tarafından kesinlikle görüntülenmez ve kişisel verilerinizin gizli kalması hakkınız korunur. Cihazınızda kayıtlı olan belge ve bilgiler aynı şekilde muhafaza edilerek kayıp ya da silinme gibi durumlara karşı koruma altına alınır. Telefonunuzu teslim aldığınızda, aynı şekilde yabancılık çekmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Huawei P40 Lite E ekran değişimi işlemi, sorunların tespit edilmesiyle başlar. Tespit edilen sorunlar, çözüm süreci ve hizmet ücreti gibi bilgilerle beraber müşteri onayına sunulur. Müşterinin onay vermesinin ardından, tamir işlemine başlanır. İlk olarak kullanım problemlerine neden olan ekran cihazın üzerinden çıkarılır. Ekranın bulunduğu bölüm temizlenir ve yeni ekran yerine yerleştirilerek sabit duruma getirilir.

Bütün tamir işlemlerinde kullandığımız orijinal parçalar, telefonunuzun hatasız bir şekilde çalışmasını sağlar. Orijinal parça kullanımı, tekrar aynı problemleri yaşamanızın da önüne geçer. Yapılan tamir işleminin ardından, kalite kontrol süreci başlatılır ve telefonun çalışma durumu kontrol edilir. Bu kontrolde, telefonun hızı ya da dokunmatik hissiyatı gibi faktörler değerlendirilir.

Huawei P40 Lite E Ekran Değişimi Kaç Gün Sürer?

Huawei P40 Lite E ekran değişimi işlemi, işlemin niteliğine ve hasarın boyutuna göre değişiklik gösterir. 1 ila 3 iş günü arsında süren tamir işlemi, acil durumlarda aynı gün içerisinde de yapılabilmektedir. Tamir işleminin sonlanmasının ardından, cihaz kullanıcıya teslim edilir. Teslimat elden yapılabileceği gibi, kargo hizmeti aracılığıyla da gerçekleştirilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir