İPhone 11 Ekran Sorunu
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

İPhone 11 Ekran Sorunu

İPhone çok uzun senelerden beri tüm dünyaya dijital alanda hizmet veren bir teknoloji kuruluşudur. Çoğunlukla ürettiği mükemmel telefonlarla adından söz ettiren İphone, bu kez ilginç ve bu zamana kadar az karşılaşılmış bir olaya denk geldi. Apple şirketinin hızla üretimine devam ettiği telefon serilerinden sadece biri olan İPhone 11, satın alan çoğu insanı mağdur etti. İPhone 11 ekran sorunu ortaya çıktı. Kullanıcılar telefonu aldıktan kısa bir süre sonra telefonda bulunan yeşil ekran problemini fark ettiler. Satın alan kişilerin hızla bu olayı fark etmesi üzerine bu olay sosyal medyaya taşındı.

Yaşanan olay bu pahalı telefona verdikleri para için insanları üzmekle kalmamış, Apple şirketini de büyük şoka uğratmıştı. Olayın ardından Apple şirketi bir açıklama yapmadı fakat diğer kullanıcıların söylediklerine bakılacak olursa aynı sorunun Apple’ ın İPhone 11, İPhone 11 Pro, İPhone 11 Pro Max modellerinde de olduğu anlaşıldı. Kimi kullanıcıların söylediklerine göre bu sorun ekran parlaklığının kısılmasından, kimine göre de yeni gelen yazılımlardan kaynaklanıyor. Özellikle bu telefonlara yeni gelen bir yazılım olarak İOS 13.5.1 insanlar tarafından çok dikkat çekiyor.

En Çok Kullanılan Apple Telefonlar Nedir?

Tüm olan şeylere rağmen Apple hala dünyadaki pek çok insanın ilk tercih ettikleri isim olarak biliniyor. Ülkemizde de son derece popüler olan bu telefonlar, renk seçenekleri ve kalitesiyle insanları kendinde bağlıyor. Sadece telefon satmakla kalmayan Apple şirketi bir yılda milyarlarca dolar para kazanıyor. Sattıkları telefon, kulaklık, bilgisayar, hoparlör ve daha bir sürü şey ile oldukça başarılı bir iş çıkarıyorlar.

Apple’ın ürettiği en kaliteli ve en popüler telefonlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • İPhone X
  • İPhone XR
  • İPhone XS
  • İPhone XS Maxs
  • İPhone 11
  • İPhone 11 Pro
  • İPhone 11 Pro Max
  • Alınan İPhone’ da Bir Sorun Olduğunda Ne Yapılmalı?

Eğer bir Apple telefon alınır ve bunda herhangi bir problem yaşanırsa yapılması gereken ilk şey telefonu servise götürmektir. İPhone kullanıcılarının senelerdir çok da fazla problem yaşamadığı söylense de, söylenenin aksine kötü durumlar yaşanabilmektedir.

İPhone 11 Ekran Sorunu
İPhone 11 Ekran Sorunu

İPhone Fiyatları Ne Kadar?

İPhone her ne kadar hoş görünümlü ve kaliteli olması gibi daha pek çok güzel özelliğe sahip bir telefon markası olsa da fiyatları insanların bu telefona sahip olmalarını zorlaştırıyor. İPhone denildiğinde akla ilk gelen şeyin telefonların pahalılığı olduğu hemen hemen herkes tarafından biliniyor. Apple şirketinin diğer bilgisayar, laptop ve benzeri ürünlerinin de fiyatları dudak uçuklatıyor. Apple’ın üretimini yaptığı bu telefonların ortalama fiyatı 5, 5.500 olarak biliniyor. Bilgisayar ve laptoplara bakıldığında ise ortalama fiyatın 10.000 olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Ürünleri Nereden Alınabilir?

Fiyat ve performans açısından bakıldığında verilen parayı hak eden Apple ürünleri pek çok dijital ürün satışı yapan yerlerde satılmaktadır. Bu tip yerlere AVM’lerde sıkça rastlanır. Ürünün alındığı yerin güvenilir olması çok önemlidir. Alınan ürün eğer telefon ve benzeri küçük bir şey ise ürün orada test edilmelidir. Alınan ürünün açılmaması veya bozuk olması gibi durumlarla karşılaşıldığında ürün alınan yere geri teslim edilmelidir.

Apple Yeni Telefon Üretimine Ne Zaman Başlayacak?

Apple zaten 2020 yılı itibariyle çok fazla ürün satışa sunmuştur. Bunun yanı sıra her zaman ürettiği tüm telefon ve teknolojik aletlerle dikkat çekmeyi başaran ve gün geçtikçe ününe ün katan bir şirket olmuştur. 2021 de de tıpkı diğer senelerde olduğu gibi piyasaya başarılı ürünler sunacağına hiç şüphe yoktur. Fakat corona virüsü ve pandemi süreci dolayısıyla şuan telefon üretimi yapıp yapmadıkları hakkında herhangi bir söylem yoktur. Aşının da bulunmasıyla beraber teknoloji severlerin üretilen yeni telefonlara kavuşacağı öngörülmektedir.

Apple Ürünleri Neden Bu Kadar Rağbet Görüyor?

Yukarıda da bahsedildiği gibi Apple ürünleri dünya çapında çok tanınan ürünlerdir. Ürünlerin yapısı, rengi, dokusu, performansı, kalitesi ve benzeri unsurlar göz önüne alındığında bu rağbetin sebebi kolay bir şekilde anlaşılmaktadır. Ayrıca Apple şirketinin her ürününde göstermiş olduğu farklı ve yaratıcı değişiklikler insanların ilgisini uyandırmaktadır. Yapılan tasarımların daha önce görülmemiş olması, telefon ve diğer üretilen elektronik eşyaların eşsiz renkleri hemen hemen gören herkesi cezbetmektedir. Tüm bunların yanında insanlara vaat ettiği şeylerin birebir tutması da Apple ürünlerinin rağbet görme sebeplerinden biridir.

Apple Ürünleri Neden Taklit Ediliyor?

Apple ürünleri günümüzde pek çok şirket ve kuruluş tarafından taklit edilmektedir. Bunun sebebi Apple markasının yaratıcılığı ve sıra dışı fikirleri sayesinde üretime geçirdiği ürünlerdir. Özellikle de İPhone telefonlarda bulunan pek çok özellik diğer şirketler tarafından kopyalanmaktadır. Gözle görülür biçimde taklit edilen ürünlere veyahut telefonlara bakıldığında bazı ürünlerin bire bir kopyalandığı görülmektedir. Bu sebeple Apple üreteceği ürünler hakkında fazla bilgi vermemeyi tercih etmektedir.

İPhone İçin En İyi Kulaklık Hangisidir?

Apple ürettiği telefonların yanında elbette kablolu bir kulaklık ve şarj aleti göndermektedir. Fakat bu şarj aletleri belli bir süre sonra zaman aşımına uğrayabiliyor. Bunun temel sebebi ise üretilen kulaklıkların daha hoş görünüm ve daha az yer kaplaması amacıyla ince bir biçimde yapılmasından kaynaklanıyor. Bu tip problemlerle karşılaşan insanlar yeni bir adaptör veya şarj aleti almak istiyor fakat ne alacaklarına karar veremiyorlar. Apple bu ve bunun gibi durumlar için insanlara pek çok seçenek sunuyor.

Eğer problem kişiden kaynaklanmıyorsa ürünü alınmış olunan mağazaya durumu bildirip yenisini isteyebilirsiniz. Fakat eğer ürünü hor kullanılıp kötü bir hale geldiyse yenisi alınmalıdır. Bunun için Apple’ın üretmiş olduğu ve her İPhone kutusundan çıkan şarj aletinin aynısından alınabilir. Fakat daha yeni ve ileri model bir şey isteniyorsa kablosuz kulaklık tercih edilebilir. AirPods olarak adlandırılan bu kulaklıklar biraz pahalı olmakla beraber son derece kalitelidir. Fakat kişinin bunu alacak durumu yoksa orijinal olmayan kulaklıkları da tercih edebilir. Bu tip orijinal olmayan kulaklıkların kullanımı hem sağlık hem de telefon için zararlı olsa da günümüzde sıkça kullanılmaktadır.

Apple Ürünleri Nereden Alınabilir?

Fiyat ve performans açısından bakıldığında verilen parayı hak eden Apple ürünleri pek çok dijital ürün satışı yapan yerlerde satılmaktadır. Bu tip yerlere AVM’ lerde sıkça rastlanır. Ürünün alındığı yerin güvenilir olması çok önemlidir. Alınan ürün eğer telefon ve benzeri küçük bir şey ise ürün orada test edilmelidir. Alınan ürünün açılmaması veya bozuk olması gibi durumlarla karşılaşıldığında ürün alınan yere geri teslim edilmelidir.

Apple Yeni Telefon Üretimine Ne Zaman Başlayacak?

Apple zaten 2020 yılı itibariyle çok fazla ürün satışa sunmuştur. Bunun yanı sıra her zaman ürettiği tüm telefon ve teknolojik aletlerle dikkat çekmeyi başaran ve gün geçtikçe ününe ün katan bir şirket olmuştur. 2021 de de tıpkı diğer senelerde olduğu gibi piyasaya başarılı ürünler sunacağına hiç şüphe yoktur. Fakat corona virüsü ve pandemi süreci dolayısıyla şuan telefon üretimi yapıp yapmadıkları hakkında herhangi bir söylem yoktur. Aşının da bulunmasıyla beraber teknoloji severlerin üretilen yeni telefonlara kavuşacağı öngörülmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir