iphone 7 batarya kaç mah
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

iPhone 7 Batarya Kaç mAh?

iPhone 7 bataryanın mAh değeri 1.960 mAh olmaktadır. iPhone 7 batarya kapasitesine bakıldığında; iPhone 6S modeli ile kıyaslandığında 1 saat daha uzun pil ömrüne sahip olmaktadır. iPhone 7 Plus’ın pil ömrü ise iPhone 6S Plus’a göre 2 saat daha uzundur. Günlük kullanımdaki performansta, iPhone 7 ve üstü modellerin artan pil kapasitesinin olumlu etkilerini görebilmek mümkündür. iPhone 7 modelinde batarya ile beraber değişen işlemci ve parlaklığı artmış olan ekran da pil ömrünü etkileyen değişkenler içerisindedir.

iPhone 7 Batarya mAh değeri
iPhone Batarya mAh değeri

iPhone 7 Batarya Kapasiteleri Ne Kadar?

iPhone 7 modellerinin bataryalarına bakıldığında; iPhone 7 modeli 1.960 mAh, iPhone 7 Plus 2.900 mAh büyüklüğünde olmaktadırlar. Bir önceki model ile kıyaslandığında; iPhone 6 1.810 mAh, 6S 1.715 mAh, 6S Plus 2.750 mAh ve 6 Plus 2.915 mAh büyüklüğündedir.

iPhone 7 Modellerinde Batarya Büyüklüğü Nasıldır?

iPhone 7 batarya boyutu bir önceki modeller ile kıyaslanması sonucunda elde edilen verilere bakılır ise; iPhone 7,  6S’ten %14 daha büyük bir bataryaya sahip olmaktadır. Ancak iPhone 7 Plus’ın bataryası iPhone 6 Plus’a göre 15 mAh daha küçüktür. iPhone 6S Plus’ın bataryasına göre ise iPhone 7 Plus’ın bataryası 150 mAh daha büyük olmaktadır. Bataryaların dayanma süreleri modele bağlı olarak değişiklik gösterdiği için iPhone 7 batarya dayanma süresi iPhone 6S modelinden daha fazla olmaktadır.

iPhone 7’nin Teknik Özellikleri Nelerdir?

iPhone 7’nin özellikleri aşağıda verilmiştir:

  • IOS 10 işletim sistemine sahiptir.
  • 138 gram ağırlığı bulunmaktadır.
  • 3×67.1×7.1 mm ekran boyutlarına sahiptir.
  • Ekran boyutu 4.7 inç olmaktadır.
  • Ekran/gövde oranı %65.61’dir.
  • Apple A10 Fusion 4 çekirdekli işlemcisi bulunmaktadır.
  • 2 GB RAM’e sahiptir.
  • 32, 128 ve 256 GB depolama alanı seçenekleri ile satışa sunulmuştur.
  • Arka kamera özellikleri; 12 MP, f/1.8, OIS, 4K video kayıt olmaktadır. Ön kamera 7 MP, f/2.2 özelliklerindedir.
  • Altın, gümüş, parlak siyah, pembe ve siyah olmak üzere 5 farklı rengi bulunmaktadır.

iPhone 7 İçin Batarya Dolumu Nasıldır?

iPhone 7 şarj süresi hesaplaması için şarj cihazının üzerindeki Amper değerine bakılması gerekmektedir. Örnek vermek gerekir ise; alınan şarj cihazının üzerinde 2A yazıyor ise, bu 2.000 mA’e denk gelmektedir. Dolayısı ile 1 saatlik süre içerisinde 2.000 mAh enerjiyi telefon bataryasına aktarabileceği anlamına gelmektedir. iPhone cihazının pil kapasitesi ise, 1.960 mAh olmaktadır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir süre içerisinde cihazın şarjı %100 kapasitesinde dolmuş olmaktadır.

Cihazın bataryasının ne kadar sürede dolacağını belirleyen mAh değeri olmaktadır. iPhone 7 bataryasının toplamda ne kadar enerji depolayacağını göstermektedir. Tercih edilecek olan şarj aletinin veya powerbanklerin mAh değeri, cihazların kullanışlılığını belirleyen unsurdur. Akıllı cihazların hızlı tükenen pilleri ile kullanışlı şarj cihazı sayesinde başa çıkılabilmektedir.

Tüm iPhone modelleri için verdiğimiz hizmetlerden bazıları şunlardır:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir