iphone 7 şarj olmuyor
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

iPhone 7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

iPhone 7 şarj olmuyor sorunu ve çözümü için öncelikle şarj probleminin nedeni bulunmalıdır. Problem yazılımsal olabileceği gibi donanımsal da olabilir. iPhone 7 şarj olmuyor sorunu ve çözümü cihaz sahibinin tek başına halledebileceği şarj soketinde kir birikmesi gibi basit problemler olabileceği gibi donanım değişimi gerektiren büyük problemler de olabilir. Cihazın daha uzun ömürlü olabilmesi ve verimli kullanılabilmesi için şarj probleminin çözülmesi gereklidir. Cihazı teknik servise götürmeden önce problemin cihazda olup olmadığı şarj aleti değiştirilerek kontrol edilmelidir.

iPhone 7 Şarj Olmuyor Sorununun Şarj Aletinden Kaynaklanması

Şarj cihazı sebebi ile iPhone 7’nin şarj olmaması sorunu, şarj cihazının değiştirilmesi ile çözülür. Şarj cihazları zaman içerisinde deforme olarak şarj almama sorununa neden olabilir. Bu problem şarj kablosundan kaynaklanabileceği gibi güç adaptöründen de kaynaklanabilir. Farklı şarj kablosu ve güç adaptörü denenerek sorunun hangisinde olduğu tespit edilebilir. Telefonun şarj edilebilmesi, şarj ömrünün uzatılması ve cihazda şarj problemlerinden daha büyük problemlerin oluşmaması için iPhone 7’nin orijinal şarj aletinin alınması gereklidir.

Çözüm aradığınız sorunların cevapları sizleri bekliyor! Yazılarımızdan inceleyebilirsiniz:

Şarj Soketinin Arızalanması Nedeni İle iPhone 7’nin Şarj Olmaması

Şarj soketi kaynaklı iPhone 7’nin şarj olmaması problemi; şarj soketinin darbe alıp kırılmış ya da çatlamış olmasından, yerinden oynamış olma ihtimalinden, sıvı ile temasından ya da nemden dolayı oksitlenmesinden kaynaklanabilir. Ayrıca kir ya da toz birikmiş olması da telefonun şarj edilememesine neden olabilir. Şarj olmama sebebi şarj soketinde kir veya toz birikmiş olması ise, bu toz temizlenerek soket değişimi yapılmasına gerek kalmadan problem çözülebilir. Ancak şarj soketinin hasar ya da darbe alması kaynaklı ise, soketin değiştirilmesi gereklidir. iPhone 7 şarj olmuyor sorunu ve çözümü için şarj soketinin değiştirilmesi gerektiğinde, uzman Apple teknisyenleri tarafından soketin değiştirilmesi gereklidir.

Batarya Kaynaklı iPhone 7 Şarj Olmama Sorununun Çözümü

Bataryadan dolayı iPhone 7’nin şarj olmaması problemi ancak bataryanın değiştirilmesi ile çözülebilir. Telefonun şarjı çok uzun sürede doluyorsa, çok kısa süre içerisinde şarjı bitiyorsa, telefon şarja takıldığında şarj oluyor olarak gözükmüyorsa, telefonun batarya kısmında şişlik mevcutsa; şarj probleminin bataryadan kaynaklandığından şüphelenilmelidir. iPhone 7’nin orijinal bataryası ile teknik servis tarafından değişimin yapılması gereklidir.

Yazılım Problemlerinden Dolayı iPhone 7’nin Şarj Edilememesi

Yazılım kaynaklı iPhone 7’nin şarj olmaması sorunundan donanım kaynaklı bir problem olmadığı tespit edildikten sonra şüphelenilmelidir. Yazılım kaynaklı iPhone 7 şarj olmuyor sorunu ve çözümü için önce telefonun yazılımı güncellenmeli, sorun çözülmez ise telefon fabrika ayarlarına geri döndürülmelidir. Bu işlem cihaz üzerinden yapılabileceği gibi iTunes üzerinden de yapılabilir. Bilgisayara iTunes’un son sürümünü yükleyip telefonu bilgisayara bağladıktan sonra yazılım baştan yüklenebilir. Ayrıca bu işlemi kendisi yapamayanlar teknik servisten de bu konuda destek alabilirler.

Tüm marka ve modeldeki cihazlarınızda yaşadığınız sorunlarda TeknikMi adresine başvurabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir