iphone elmada kalıyor sorunu
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Çözümü

iPhone elmada kalıyor sorunu çözümü garanti kapsamına girmektedir. iPhone elmada kalıyor sorunu sık sık yaşanıyor ise; garanti kapsamında bu problemden kurtarmak mümkün olur. Ancak öncesinde kullanıcı kendisi de birkaç yöntem deneyerek Apple logosunda takılma problemini çözebilmektedir. Bunun için telefonu yeniden başlatması, hard reset atması, yazılımı yeniden yüklemesi gibi çözümlere başvurabilmektedir. Apple logosunda takılı kalma problemlerinin en sık karşılaşılan sebebi yazılım kaynaklıdır. Bu sebeple iPhone elmada kaldığında öncelikle telefonun yedeklenmesi ve yazılımın yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

iPhone Elmada Kalıyor Çözümü
iPhone Elmada Kalıyor Çözümü

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Yeniden Başlatma İle Çözülür Mü?

Apple logosunda kalan iPhone’un yeniden başlatılması, ortaya çıkan sorun için atılması gereken ilk adımdır. Açılış ekranında donan telefonun öncelikle yeniden başlatılmaya çalışılması gerekmektedir. Eğer problem devam ediyor ise başka çözüm yolları aranmalıdır.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Hard Reset İle Nasıl Çözülür?

Apple logosunda kalan iPhone’a hard reset atmak, telefonu en başa döndürmektedir. SD kart haricinde hafızadaki bütün veriler hard reset ile fabrikadan çıktığı ana dönmektedir. Sadece birkaç dakikalık bir işlemdir. iPhone elmada kalıyor sorunu için Home ve güç tuşlarına basılı tutularak hard reset atılabilmektedir. Ancak iPhone modeline göre basacağınız düğmeler farklılık gösterir.

Yazılımı Yeniden Yükleyerek iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Yazılım kaynaklı Apple logosunda kalma problemi yaşandığında, yazılımın yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Bunun için bilgisayara iTunes yüklenmelidir ve cihaz bilgisayara bağlanmalıdır. Ardından yazılım güncelleştirme yapılmalıdır. Yükleme esnasında cihaz bağlantısı kesilmemelidir. Hatasız şekilde yükleme gerçekleştiğinde telefon yeniden başlatılmaktadır. Apple logosunun olduğu ekranda takılma gerçekleşmemektedir.

İnceleyebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yedeklemeden Geri Yükleme Yapılırken iPhone Elmada Kalıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Yedeklemeden geri yükleme esnasında Apple logosunda takılması halinde ilerleme çubuğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. IOS 13 sürümünü kullanan iPhone kullanıcıları bir önceki aygıtlarındaki verileri yeni cihazlarına yüklerken ya da yedeklemeden geri yükleme yaparken bu sorunla karşılaştıklarında aşağıdaki adımları uygulamalıdırlar:

  • İlerleme çubuğunun minimum bir saat süre ile hareket etmediğinden emin olmaları gerekmektedir.
  • İlerleme çubuğunun hareket etmediğinden emin olunduğunda cihaz bilgisayara bağlanmalıdır ve kurtarma modu aktif edilmelidir.
  • iPhone 8 ve sonraki modellere sahip olanların sırası ile ses açma ve ses kısma düğmelerine basıp bırakmaları gerekmektedir. Ardından kurtarma modunu açana kadar güç düğmesine basılı tutmalıdırlar.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinin ses kısma düğmesi ile Uyut/Uyandır düğmesine aynı anda basılı tutmaları gerekmektedir. Ses kısma düğmesine basılı tutarken kurtarma modunu aktif edebilmektedirler.
  • iPhone 6S ve önceki modelleri kullananlar; kurtarma modu ekranını açmak için Uyut/Uyandır ile Ana Ekran düğmesine aynı anda basılı tutmalıdırlar.
  • iTunes’da güncelleme ve geri yükleme yapılmasına yönelik ekran çıktığında Güncelle butonuna tıklanmalıdır. Ardından iPhone elmada kalıyor sorunu çözülmüş olmakta ve güncelleme işlemi tamamlanabilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir