iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone etkin etkin değil ne demek iPhone kullanıcıları tarafından cihazlarında gördükleri uyarı üzerine merak ettikleri bir konudur. Bazı durumlarda uyarı iTunes’a bağlanın şeklinde de çıkar. iPhone kullanıcıları bu uyarıyı aldıklarında bir süre cihazlarını kullanamazlar ve hatanın tekrar etmesiyle bekleme süresi uzar. Bu sebeple yaşanan sorundan kurtulmak için çözüm yolları aramaya başlarlar.

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın sorunu iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 4 cihaz sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı bir sorundur.

Bu sorunun sebebi ise iPhone şifresinin defalarca yanlış girilmesi veya ekran modeli girerken hata yapılmasıdır.

Defalarca şifrenin yanlış girilmesi durumunda cihaz kendini korumaya alarak bu uyarıyı verir.

Biz cihazı kullanma verimini düşüren ve insanları mağdur eden bu sorunun ortadan kalkması için hizmet veriyoruz. Uyguladığımız çözüm yöntemleri sayesinde bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözüm Yolları

iPhone etkin değil hatası nasıl çözülür? Şeklindeki soruları ortadan kaldırmak ve iPhone kullanıcılarının sorun yaşamasını önlemek için kullandığımız 4 farklı yol bulunuyor.

Özellikle cihazın aktif hale gelmesini beklemek istemeyenler için kurtarıcı olan bu 4 yol şöyledir;

  • iTunes ile geri yükleme yapmak
  • iPhone’umu Bul seçeneği ile iPhone’u silmek
  • Kurtarma modu ile cihazı sıfırlamak
  • Yeni Apple kimliği kullanmak

Bu yolların tamamını büyük bir titizlikle uyguluyoruz. Eğer sizde iPhone etkin değil şeklinde hata alıyorsanız ve sürenin geçmesini beklemek istemiyorsanız bizi seçerek uyguladığımız bu yollar sayesinde sorundan kurtulabilirsiniz.

iTunes İle Geri Yükleme Yapmak

iPhone kullanıcılarının yaşadığı iPhone etkin değil sorununa çözüm bulmak için kullandığımız ilk yol iTunes’i kullanarak geri yükleme yapmak oluyor. Bunun için ilk olarak cihazın yedeğini iTunes ile alıyoruz.

Bunun için iTunes uygulamasındaki Özet bölümünde bulunan Şimdi Yedekle bölümünü kullanıyoruz. Bu sayede yaşanacak veri kayıplarını önlüyoruz ve geri yükleme için bu yedeği kullanabiliyoruz. Bunun için hata veren iPhone cihazını bilgisayara bağlıyoruz.

Sonrasında iTunes programını çalıştırıyoruz. Son olarak iTunes programı üzerinde yer alan Özet ve Yedeklemeler bölümünden Yedeklemeyi Geri Yükle butonuna tıklıyoruz.

Bu sayede eski yedeğimiz geri yüklenerek cihazımız kullanabilir hale geliyor. Bu işlem sırasında şifre sıfırlandığı için tekrar etkin değil sorunu yaşanmıyor.

iPhone’umu Bul Seçeneği İle iPhone’u Bulmak

iPhone kullanıcılarının yaşadığı iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın hatasını çözmek için kullandığımız ikinci yol iPhone’umu bul seçeneği oluyor. Bu yolu kullanarak cihazda var olan parolayı sıfırlayıp parolanın yanlış girilmesi kaynaklı sorunu ortadan kaldırabiliyoruz.

Bu yolu kullanmak için ilk olarak iCloud.com adresine giriyoruz.

Apple kimliğiyle siteye giriş yaptıktan sonra Ayarlar/Apple Kimliği/İcloud/Aygıt Bilgileri/İphone’umu Bul yolunu izliyoruz. iPhone’umu Bul sayfasına ulaştığımızda iPhone’u Sil butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bu sayede iPhone’a dair bilgiler silindiğinden sorunda ortadan kalkıyor. Ancak bu yolu izleyebilmek için öncelikle cihazın iPhone’umu Bul özelliğini aktif hale getirmemiz gerekiyor.

Kurtarma Modu İle Cihazı Sıfırlamak

iPhone etkin değil hatası için kullandığımız üçüncü yol ise kurtarma modu ile cihazı sıfırlamak oluyor. Bunun için de iTunes programından yararlanıyoruz. İlk olarak iTunes programını açıyoruz. Ardından cihaza reset atıyoruz.

Sonrasında cihaza ait usb kablosunu bilgisayarımızın usb bölümüne takıyoruz. Daha sonra iPhone cihazı üzerinde yer alan Home tuşuna basarken aynı anda usb kablosunu cihaza takıyoruz.

Bu işlemin ardından karşımıza “Kurtarma Modunda Bir Cihaz Algılandı“ uyarısı çıkıyor. Bu uyarıya onay verdiğimizde cihazın sıfırlanması ve geri yüklenmesi gerçekleşiyor. Bu sayede şifre kaynaklı iPhone etkin değil sorunundan kurtulunmasını sağlıyoruz.

Yeni Apple Kimliği Kullanmak

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın iPhone 6 sorununu ortadan kaldırmak için kullandığımız son yol ise yeni Apple kimliği kullanmak oluyor. Bunun için kullandığımız bilgisayardan icloud.com adresine yeni Apple kimliği yarat butonunu kullanarak giriş yapıyoruz. Bu giriş sayesinde telefona belirlenen parola sıfırlanır ve bu da sorunun ortadan kalkmasını sağlanıyor. Böylelikle iPhone cihaz sahipleri tekrar aynı sorunu yaşamaktan kurtuluyorlar.

Arama Terimleri: iphone 6 etkin değil kaldırma, İphone etkin değil itunes ile bağlanın bilgisayarsız, İphone etkin değil itunesa bağlanın, iphone etkin değil itunes’a bağlanın, İphone etkin değil ücreti

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir