İPhone Kamera Lenslerinde 2022'ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

İPhone Kamera Lenslerinde 2022’ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir

iPhone yeni modellerinin piyasaya çıkması ile birlikte kamera lenslerinde değişiklik olup olmayacağı konusunda merak uyanmıştır. Macrumors haberine bakıldığında 2022 yılına kadar iPhone kamera lenslerinde bir değişim olmayacağı belirtiliyor. Sizlere sunduğumuz birbirinden farklı iPhone modellerimizin teknik özelliklerinde yer alan kamera lensleri ile çok daha başarılı görüntü alabileceksiniz. İPhone Kamera Lenslerinde 2022’ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir. Yazımızda tercih edebileceğiniz en iyi iPhone kamera lensinden bahsedeceğiz.

İPhone Kamera Lenslerinde 2022'ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir
İPhone Kamera Lenslerinde 2022’ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir

iPhone Kamera Lenslerini Neden Değiştirmiyor?

iPhone tarafından sunulan kamera lenslerinde 2022 yılına dek değişiklik yapmayacağı bilgisi nedenini sorgulamayı gerektirdi. Lens üreticileri tarafından fiyat rekabetinin oluşması ise en büyük neden olarak gösteriliyor. Akıllı telefon kameraları tüketiciyi kendine çeken ve satışına olumlu katkı sağlayan en önemli özellikler arasındadır. Buna rağmen lens tedarikçileri tarafından yaşanan bu rekabetim telefon ve kamera donanımlarını ciddi ölçüde etkilediğini gözlemliyoruz. Lens tedarikçileri arasında; Largan, Sunny Optical, Elektronic Optikal bulunuyor. Beklenen fiyatların donanım sorunları nedeniyle etkileneceği konusunda görüşlerimiz devam etmektedir.

En İyi iPhone Kamera Lens Özellikli Ürünler

iPhone her modelinde farklı yazılımsal ve donanıma yönelik değişiklikler yapıyor. Tasarım ve donanım ise iPhone satışlarını her zaman olumlu yönde etkiliyor. Sunulan birçok modelde iPhone kullanıcılarının en fazla dikkat ettikleri noktanın kamera lens özellikleri olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kameraya ihtiyaç duyulan ve bu ihtiyacı verimli olarak karşılayan iPhone modelini sizlere sunuyoruz.

Bunlar;

  • iPhone 11 Pro Max
  • Apple iPhone 11 Pro
  • Apple iPhone 11
  • Apple iPhone XS Max
  • Apple iPhone XS
  • Apple iPhone SE 2 (2020)
  • Apple iPhone XR
  • Apple iPhone 8 Plus
  • Apple iPhone X

iPhone modellerinin en iyi kamera özelliklerini kullanarak dilediğiniz gibi çekim yapabilirsiniz. Genel anlamda kaliteli donanıma sahip olan iPhone ile yazılım ve hafıza bakımından değişiklikler olsa da kamera lensleri olarak değişiklik ilerleyen dönemlerde gözükmüyor.

iPhone Kamera Özellikleri

iPhone kamera özellikleri hakkında detaylı bilgi vererek sizlerin daha verimli kamera kullanmanıza destek olmak istiyoruz. Quick Take, kayıt kilitleme, seri çekim, ultra geniş kamera gibi birçok özelliğe sahip olan iPhone ile dilediğiniz anı yakalayacaksınız.

iPhone Quick Take Kamera Özelliği

Quick Take özelliğini kullanmak için öncelikle iPhone XS, iPhone XR modelleri ve sonra çıkan modellerine sahip olmanız gerekir. Fotoğraf moduna giriş yaptığınızda video çekmek için fotoğraf modundan çıkmanıza gerek kalmayacak. Deklanşör kısmına basılı tutmanız halinde video çekebileceksiniz. Fotoğraf çekmek istediğinizde deklanşör butonuna basın, flash, sayaç gibi seçenekleri ayarlayarak fotoğraf çekin.

İPhone Kamera Lenslerinde 2022'ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir
İPhone Kamera Lenslerinde 2022’ye Kadar Ciddi Bir Geliştirme Olmayabilir

iPhone Kamera Kayıt Kilitleme Özelliği

iPhone kamera düğmesine basılı tutmanıza gerek kalmadan deklanşörü sağa doğru kaydırarak serbest bırakabilir ve videoyu kilitleyebilirsiniz. Video kaydını kilitleyerek sağ bölmede bulunan deklanşör düğmesi ile videoyu kaydederken, hareketsiz fotoğraf çekebilirsiniz. Kayıt durdurmak için kayıt düğmesini kullanabilirsiniz.

iPhone Kamera Seri Çekim Özelliği

iPhone kameranızı kullanarak seri çekim yapmanızı sağlayan bazı özellikler yer alıyor. Deklanşörü sağa kaydırıp basılı tuttuğunuzda seri çekim yapabilirsiniz. Serbest bırakarak çekimi durdurabilirsiniz.

iPhone Ultra Geniş Kamera Özelliği

iPhone modelinde yer alan 0,5x kamera lens özelliği ile kadrajın dışını da görmeniz mümkündür. Bu özellik ile kadraj çekimi dışında kalan birçok yeri sizlere gösterir. Bu şekilde kamera lensinizi değiştirmek için karar verebilirsiniz.

iPhone Kamera Otomatik Tasarım Özelliği

iPhone fotoğraflarınızın otomatik olarak tasarlanmasına destek olan bu özellik ile çektiğiniz fotoğrafın niteliğini algılayarak ona uygun ayarlama yapar. Sahne algılama özelliğini kullanmak için iPhone 12 modeli, iPhone 12 mini modeli, iPhone 12 Pro modeli ve iPhone 12 Pro Max modeline sahip olmanız gerekir. Kamera lensinin kaliteli olmasının tanıdığı avantajlar arasında odak ve pozlama kalitesi vardır. Kamera çekimi öncesinde odaklanarak çekeceğiniz alanı netleştirir ve poz ayarı yapar. Yüz algılama ile çekeceğiniz pozlarda yüzünüzü algılar. Pozlama dengeleme özelliğinden yararlanmak için iPhone 11, 11 Pro ve diğer modellere sahip olmanız gerekir.

Telefonlarda Kamera Lensinin Önemi

Cep telefonlarında önemli olan kamera lensi, donanım arasında yer alan ve telefonlara değer katan bir özelliktir. Bu donanım sayesinde telefon satışları artış gösterir. Siz kullanıcıların telefon alırken kamera lensine önem verdiğinizi biliyoruz. Lens çeşitleri arasında; zoom lens, fish eye lens, wide angle lens modelleri bulunur.

iPhone 11 Kamera Lens Özellikleri

iPhone 11 modellerinde bulunan ve 2022’ye kadar değişmeyecek olan lens özellikleri arasında; ultra geniş açılı lens, gece modu, Quick Take, Deep Fusion ve en kaliteli selfie kamerası bulunuyor. Ultra geniş açılı lens özelliğinde; diğer modellerine göre 4 kat fazla alan görüntüleyebilme, 120° görüş alanı kapasitesi ile oldukça kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Düşük ışık olan alanlarda kaliteli bir görünüm elde etmek için gece modu özelliği kullanılır. Fotoğraf çekimi sırasında video moduna anında geçişi destekleyen Quick Take özelliği de en beğenilen özellikler arasındadır. Deep Fusion iPhone 11 kamerasında kullanılmasa da yeni güncelleme ile fotoğraflara daha fazla detay eklenebilecek özelliğe sahiptir.

Diğer modellere kıyasla 7 MP selfie kamerası artık 12 MP çözünürlükle sunuluyor. Arka kamera 60 fps, 4K video kayıt özelliğini de ön kameraya da taşıdı. Sizlere sunmuş olduğumuz bilgiler çerçevesinde iPhone modellerini tercih ederken kamera özelliklerini de göz önünde bulunduracaksınız. Eşsiz anları kaydederek, en kaliteli fotoğrafları çekmenin keyfini yaşayacaksınız. iPhone kullanım kolaylığı ile siz kullanıcılarını her zaman bekliyor. Her tasarımına özen gösteriyor, donanım ve en yeni yazılımları ile sizlere kaliteli bir telefon sunuyor. Dünya genelinde merakla beklenen iPhone, yeni kamera lens tedarikçileri ile sorunu çözecek mi ilerleyen tarihlerde sizlerle paylaşacağız. iPhone kamera lenslerinin mevcut özellikleri ise kullanıcıları tatmin ediyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir