iPhone şarj oluyor görünüyor ama açılmıyor
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

iPhone Şarj Oluyor Gözüküyor Ama Açılmıyor

iPhone’un şarj oluyor gözüküp açılmaması durumu cihazın donanımsal problemlerinden kaynaklanabildiği gibi yazılımsal sorunlardan dolayı da olabilmektedir. iPhone şarj oluyor gözüküyor ama açılmıyor probleminin nedeni tespit edildikten sonra bu sebebe yönelik bir çözüm uygulanmalıdır. Cihazın bataryasında problem tespit edilir ise batarya değiştirilmelidir. Şarj soketinde, şarj entegresinde bir sorun var ise; teknik servis aracılığı ile değişim yapılmalıdır. Cihazda yazılımsal problemler olması halinde cihazın sıfırlanarak son sürümün tekrar yüklenmesi gerekmektedir. Cihaz sahibi eğer bunu kendisi yapamıyor ise, teknik servisten yardım alabilmektedir. Uzun vadede cihaza zarar vermemesi için orijinal donanımların kullanılması gerekmektedir.

iPhone şarj oluyor görünüyor ama açılmıyor
iPhone şarj oluyor görünüyor ama açılmıyor!

iPhone Şarj Oluyor Gözüküyor Ama Açılmıyor Sorununun Nedenleri Nelerdir?

iPhone şarj olmama probleminin sebepleri; telefon, şarj soketi ve şarj kablosu olabilmektedir. Şarj sıkıntılarının bazı nedenleri aşağıdaki gibidir:

  • Şarj soketinde toz birikmesi veya şarj soketi ile ilgili farklı sorunların oluşması durumunda telefon şarj oluyor gibi gözükse de açılmamaktadır.
  • Şarj kablosunun deforme olması veya orijinal kablo olmaması gibi durumlarda şarj problemleri gözlenebilmektedir.
  • Telefonda yazılımsal bir problem olması halinde, cihaz şarj alıyor gibi gözükse de şarj yüzdesi yükselmeyebilmektedir.
  • Şarj entegresi ile ilgili yaşanan sıkıntılar cihazın şarj almamasına neden olabilmektedir.

iPhone cihazının şarj oluyor gibi gözüküp şarj olmaması ve açılmaması gibi problemlerin bazıları kullanıcı tarafından çözülebilmektedir. Ancak parça değişimi gerekmesi halinde mutlaka teknik servise başvurulması gerekmektedir. iPhone elmada kalıyor sorunu yaşıyorsanız ilgili yazımızın inceleyebilirsiniz.

iPhone Cihazın Şarj Adaptörü ve Kablosu Kaynaklı Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Şarj cihazı kaynaklı iPhone açılmama problemi hem adaptör hem de lightning kablosu kaynaklı olabilmektedir. iPhone şarj oluyor gözüküyor ama açılmıyor sorununun nereden kaynaklandığını anlamak için cihaz farklı bir prize şarja takılmalıdır. Ardından yine şarj olmuyor ise kablo ile bilgisayarın USB girişine takılmalıdır. Şarj problemi çözülmez ise kablo değiştirilmelidir. Yeni alınacak olan şarj aletinin orijinal olmasına özen gösterilmelidir. Yüksek kaliteli ve hasar görmemiş bir şarj cihazı ile telefon şarj edilmelidir.

iPhone’un Sıcaklık Kaynaklı Açılmama Problemi Nasıl Çözülür?

Aşırı ısınan telefonun açılmama sorunu ile karşılaşıldığında; telefon şarj alsa dahi açılabilmesi için kuru ve serin bir ortamda bekletilmesi gerekmektedir. iPhone cihazları aşırı ısındıklarında acil aramalar haricinde her fonksiyonu kapatmaktadırlar. Telefonun serinlemesi için soğuk ortam ararken buzdolabına ya da klimanın önüne koymak gibi tehlikeli yöntemlere başvurulmamalıdır. Bu yöntemler telefonda kalıcı hasar oluşmasına neden olabilmektedir.

Açılışta Takılı Kalan iPhone Cihazdaki Sorun Nasıl Çözülür?

iPhone’daki açılış sorunlarının çözülmesi için telefonun sıfırlanması gerekebilmektedir. Telefon açılış ekranındaki Apple logosunda takılı kalıyor ise, iPhone şarj oluyor gözüküyor ama açılmıyor problemi yazılım kaynaklı hatalardan kaynaklanıyor olabilmektedir. Cihazdaki veriler iTunes üzerinden yedeklendikten sonra restore işlemi yapılarak cihazın kurtarma moduna girmesi ve fabrika ayarlarına geri dönerek sorunsuz çalışması sağlanabilmektedir. iPhone restore nasıl yapılır merak ediyorsanız ilgili yazımıza gidiniz.

Arama Terimleri: iphone sarjda acilmiyor

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir