iphone x renkleri
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

iPhone X Renkleri – iPhone X Hangi Renk Alınmalı?

iPhone X renkleri, uzay grisi ve gümüş olmaktadır. iPhone X renkleri içerisinde en fazla satılan renk gümüş rengidir. iPhone X’in ilk piyasaya çıktığı günlerde, ilerleyen zamanlarda kızıl altın renginin de piyasaya sürüleceği konuşulmaktaydı. 2018 senesinin üçüncü çeyreğinde satışa sunularak iPhone X satışlarını arttırması planlanmaktaydı. Ancak iPhone X 2 renk alternatifi ile satışlarına devam etmektedir. Özellikle telefon kılıfı kullananlar uzay grisi iPhone X modelinde zaman içerisinde aşınma ve soyulma problemi ile karşılaşacakları için telefonları daha kısa süre içerisinde deforme olacaktır. Bu sebeple uzay grisi yerine gümüş rengini tercih etmeleri telefonlarının uzun vadede yeni gibi durması için daha önemli olmaktadır.

iPhone X Renk Seçenekleri
iPhone X Renk Seçenekleri

iPhone X Renklerinden Uzay Grisinin Tasarımı Nasıldır?

Uzay grisi iPhone X; neredeyse siyah bir görünüm içerisindedir. Cihazın ön cephesi siyah renktedir. Arka cam yapısı ile birleştiğinde siyah bir görünüm ortaya koyduğu için cihazının dikkat çekmesini istemeyenler için ideal bir seçimdir. Cihazın rengini öne çıkartmak yerine kılıf kullanmayı tercih edecekler için de uzay grisi tercih edilebilecek bir renktir. Cihazın arka yüzü uzay grisidir ve koyu bir renk olduğu için kiri ya da parmak izini daha fazla belli edebilmektedir.

İphone cihazınızla alakalı soru ve sorunlarınızı yazılarımızdan inceleyebilirsiniz:

Gümüş iPhone X’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Gümüş iPhone X’in artılarına bakıldığında; en önemli artıları parmak izi ve çizik gibi kusurları daha az belli ediyor olmasıdır. iPhone X’e daha lüks bir görünüm katan rengi bulunmaktadır. Ön cephesi siyah, arka cephesi gümüş rengindedir. Şeffaf bir kılıf ile kullanılarak cihazın rengi ortaya çıkartılabilmektedir. Cihazı kalabalıkta dikkat çeksin isteyenler için iPhone X renkleri içerisinde ideal bir renk seçimidir.

iPhone X Renkleri İçerisinde En Fazla Tercih Edilen Renk Hangisidir?

En popüler iPhone X rengi, gümüş rengi olmaktadır. iPhone X kullanıcıları arasında yapılan araştırma sonucunda, iPhone X’in uzay grisi modelinin yan bölümlerinde kolay şekilde soyulmalar olduğu ve gümüş rengin yan bölümlerinin de çabuk çizilebildiği görülmektedir. Çizikler ile uğraşmak daha kolay olacağı için kullanıcılar gümüş rengi modeli tercih etmektedirler. iPhone arka kapak renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

iPhone X’in Kızıl Altın Rengi Neden Diğer Renkler İle Beraber Çıkartılmadı?

Kızıl altın renginde iPhone X çıkacağı söylenmekteydi. Ancak iPhone X sadece iki renk seçeneği ile piyasaya sürülmüştür. Ancak Apple iPhone 7’yi piyasaya sürdüğü zaman da önce diğer renk seçeneklerini piyasaya sürüp sonra kırmızı rengi tanıtmıştır. Dolayısı ile Apple’a yakın isimlerden biri olan Benjamin Geskin’in de dediği gibi iPhone X için kızıl altın rengi ayrı olarak daha sonrasında piyasaya sürülebilmektedir. iPhone X renkleri içerisinde kullanım açısından en avantajlı olan gümüş rengi olsa da, daha narin durduğu için kızıl altın rengi birçok insanın ilk tercihi olabilecek bir renktir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir