Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor
/ Yazan:teknikmi / Blog / 0 Yorum

Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor

Yeni yıl ile birlikte gelişen teknoloji tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Teknoloji firmaları tarafından yazılım, donanım ve tasarım özellikleriyle tanıtılan birçok modelin CES hazırlığına devam ettiğini söyleyebiliriz. 2021 yılı öncesinde Lenovo en yeni cihazı olan Yoga AIO 7 ile karşımıza çıktı. Masa üstü bilgisayarlar için oldukça büyük yenilik sunan Lenovo, dikey ekran modelini ile adından söz ettiriyor. Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor.

Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor
Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor

Lenovo Yoga AIO 7 Özellikleri

Ekran özellikleri arasında olan 27″ geniş bir ekran boyutuna sahip olması yer alıyor. Lenovo Yoga AIO 7 ise %99 DCI-P3, Adobe RGB renk, AMD Ryzen 7 4800H işlemci, NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı özellikleriyle yeni bir soluk getiriyor.

Lenovo Yoga AIO 7 diğer özellikler;

  • Dizüstü bilgisayardan bağlanabilme
  • İki cihazdan depolama paylaşımı
  • İki cihazdan veri aktarımı
  • Masaüstü bilgisayar ile telefon ve tablete görüntü aktarma
  • Masa üstü bilgisayara uyumlu renklerde kablosuz klavye, fare
  • Çıkarılabilir 5 MP kamera özelliği

Lenovo Yoga AIO 7 Çin piyasasında, Yoga 27 ismiyle bulunuyor. Şubat 2021 itibari ile diğer ülkelerde de satışa çıkacak olan Lenovo Yoga AIO 7 modelini almanız için 1599 $ gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Lenovo Yoga AIO 7 Hedefindeki Kitle Kim?

Lenovo Yoga AIO 7 kullanıcıları olarak dikey ekrana ihtiyaç duyan içerik üreticileri, tasarım sanatçıları ve dikey ekrana ihtiyaç duyan tüm kullanıcıları hedefliyor. Farklı tasarımı seven ve kullanım kolaylığına önem veren kullanıcılar tarafından talep edilebilir.

Lenovo Yoga AIO 7 Nasıl Dikey Kullanılıyor?

Özel aparatları ve tasarımı sayesinde ister dikey, ister yatay kullanım sağlayan monitör özellikleri oldukça geniştir. Kolaylıkla yatay kullanıma ve dikey kullanıma geçiş yapabilir, ekranınızın yönünü tabletten ya da telefondan anında değiştirebilirsiniz. Uzaktan değiştirebilme özelliği ise konforlu bir kullanım sağlıyor. Dikey kullanım dışında konforu artırıcı 20° eğim ile kullanıma izin vermesi sizleri cezbedecek özellikleri arasındadır.

Lenovo Yoga AIO 7 Ekran Özellikleri

Lenovo Yoga AIO 7 öncelikle birçok içerik yöneticisi tarafından beklenen bir özelliğe sahiptir. DCI-P3, Adobe RGB renk gamı oranının tam olarak %99 oranını kapsıyor. 27″ ekran boyutu bu noktada belirleyici özelliktedir. TUV Rheinland Mavi Işık Lenovo Yoga AIO 7 sertifikasına, titreşimi önlemek adına ayarlara sahiptir. JBL sertifikasına sahip stereo hoparlör donanımlardan oluşuyor.

Lenovo Yoga AIO 7 İç Özellikleri

Lenovo Yoga AIO 7 kasasında ve iç kısımda yer alan NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU, 1 TB SSD ile donat, AMD Ryzen 7 4800H işlemci, 32 GB RAM ve HDD depolama özellikleriyle tüm özellikleriyle kendisinden söz ettiriyor. Kullanabileceğiniz en verimli bilgisayara sahip olacaksınız. Lenovo modellerine baktığınızda her tasarımın ve özelliklerin ne denli kaliteli olduğunu görebilirsiniz. Kullanışlı yapısı, özellikleri, kullanım amacına uygun tasarımı ile her sektörde tercih edebileceksiniz. Masa üstü bilgisayarların hala kullanılmasını gerektiren bazı çalışma alanları yer alıyor. Bu alanlarda birkaç bilgisayarla çalışmak gerekli olabiliyor.

Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor
Lenovo Yoga AIO 7 Dikey Ekran Kullanımı İçin Dönen Ekranla Geliyor

Lenovo Yoga AIO 7 Portları

Lenovo Yoga AIO 7 cihazında yer alan birçok port bulunuyor. Bu portlar kenar kısımlarda; 1 adet USB 3,2 Gen 2 Type-C, 1 adet mikrofon, kulaklık kombo giriş, 2 adet USB 3,2 Gen 2 Type-A olarak bulunur. Arka portlar; 2 adet USB 3,2 Gen 2 Type-A, 1 adet LAN girişi, 2 adet USB 2,0 ve 1 adet Power DC-In bulunur. Tepe port ise 1 adet USB 2,0 Type-C olarak konulmuştur.

Lenovo Yoga AIO 7 Neler Sunuyor?

Lenovo Yoga AIO 7 tarafından kullanıcılara sunduğu bazı parçalar yer alıyor. Bunlar; masaüstü bilgisayarınıza uyumlu olan renklerde kablosuz klavye, mouse, web kamerasıdır. Yeni modelin satışı için geri sayım başladı. Birçok Lenovo kullanıcısı ve firma tarafından beklenen dikey ekran tasarımına sahip Lenovo Yoga AIO 7 fiyatları konusunda şimdiden satış fiyatını belirledi.

Lenovo Yoga AIO 7 Oyuncular Tarafından Bekleniyor

CES 2021 sanal fuarı ile tüm kullanıcılara tanıtılan Lenovo Yoga AIO 7, oyun bilgisayarı olarak tercih edilecek çok farklı özelliklere sahip görünüyor. Sizlere tavsiyemiz oyun bilgisayarı almadan önce Lenovo Yoga AIO 7 satışlarının gerçekleşeceği 2021 Şubat ayını beklemenizdir. Kamera ve mikrofonun entegre edildiği özelliğe sahip olan Lenovo Yoga AIO 7, 27″ ekranıyla sizlere keyifli bir oyun sunuyor. Fiyatı ve özellikleriyle merak uyandıran Lenovo Yoga AIO 7, dönen ekran yapısıyla dikey modeline farklı bir özellik katıyor.

İster yatay ister dikey kullanın, tüm komutları uzaktan verebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için tablet ya da telefonunuzu kullanmanız yeterli olacak. Grafik için belirlenen güç bazı kullanıcılara az gelebilir, bu nedenle Lenovo Yoga AIO 7 Nvidia GeForce RTX 2060 ekran kartı hediye ediyor. Uzaktan eğitim ve konferans sistemlerinde de kullanabileceğiniz bu modeli, çoklu görüşmelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Lenovo Yoga AIO 7 Kutu Özellikleri

Paketin içerisinde birbirinden farklı parçaları sunan Lenovo Yoga AIO 7, tek fiyat ödeyerek diğer donanımlara para vermemenizi sağlıyor. Bütçenizi koruyarak sizlere en kapsamlı bilgisayarı sunuyor. Dizüstü bilgisayarlardan daha fazla tercih edeceğiniz en yeni tasarıma sahip olan yeni modeli ile Lenovo, kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatacak. Masaüstü bilgisayar almadan önce muhakkak Lenovo Yoga AIO 7 kullanmalısınız. Diğer piyasada yer alan bilgisayarlar ile çok fazla fiyat farkı olmamasına karşın, tamamen yeni teknolojiye uyumlu bir tasarım sağlıyor.

İçerik üreticisi, tasarımcılar, grafiker, sunum, çizim ya da oyun için kullanmak isteyebileceğiniz Lenovo Yoga AIO 7 modelinin en büyük özelliği geniş ve dönebilir ekran özelliğidir. Kendinizi farklı hissedeceksiniz. Kutusu içerisinde, bilgisayar içerisinde bulunan birçok özellik ve donanım sayesinde kendinizi daha farklı bir deneyim içerisinde bulacaksınız. Çin pazarında kullanılmaya başlanan Lenovo Yoga AIO 7, satışların Türkiye’de de başarılı olacağı konusunda kendinden emin görünüyor. Lenovo Yoga AIO 7 kullanıcılarına verdiğimiz bilgiler, yeni olan dönen ekrana sahip masaüstü modeli hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak bilgilerdir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir