/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Teknik Servis / / 0 Yorum

Samsung Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Samsung akıllı telefon veya tabletlerde tıpkı diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi zaman içerisinde batarya sorunları yaşanıyor. Aniden sıfırlanan, şarj oluyormuş gibi görünen ama aslında şarj olmayan, % 100 dolu gösterip cihazın kapanmasına neden olan bataryalar telefonların kullanımında ciddi sıkıntılara neden oluyor. Günlük hayatın vazgeçilmez elektronik ürünlerinden olan telefon ve tabletler için yüksek performansa sahip bataryalar önem taşıyor. Samsungbatarya kalibrasyonu yaparak cihazın ilk günkü gibi çalışmasına imkan sağlıyoruz.

Samsung Batarya Kalibrasyonu

Akıllı cihaz ve telefonların güç sağlayıcı parçası bataryalar zamanla ilk günkü performansını kaybeder. Şarj süresi uzar, şarjın ömrü azalır, şar ederken yanıltıcı değerler vererek dolu olduğunu gösterir fakat dakikalar içerisinde sıfırlanıp telefonun kapanmasına neden olur. Bu ve benzeri sorunların önüne geçmek mümkün. Özel bir uygulamayla Samsungs4 batarya kalibrasyonuyaparak bataryanın voltajını ölçüyor ve kısa sürede % 100 performans garantili bataryaya sahip olmanızı sağlıyoruz.

Kod Kullanarak Samsung Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Profesyonel ekibimiz sorunsuz bir şekilde Samsung batarya kalibrasyonu yapıyor. Fakat sizde dilediğiniz yerde ve zamanda bu işlemi amatör olarak yapabilirisniz. Samsungbatarya kalibrasyonu kodu ile kendiniz de batarya performansını artırabilirsiniz.

Bunun için bilmeniz gereken birkaç adım bulunuyor;

  • İlk olarak Samsung cihazın arama ekranı açılır.
  • Açılan ekranda *#0228# kodu tuşlanır. Bu kodla kalibrasyon menüsüne girilir.
  • Kalibrasyon menüsünün en aşağısında Quick Start butonunu yer alıyor. Butona basılır.
  • Bu aşamada ekran kısa süreliğine kararır ve kilit ekranına geçiş yapılır. Kilidi açılır ve şarj seviyesi kontrol edilir.

Kontrolü sağlanan şarj seviyesinde eksi ya da artı şeklinde bir değişme görülüyorsa bu adımlar tekrarlanır. Şarj seviyesindeki eksi veya artı kalkıp sabitleşene kadar işlem tekrar edilir. Daha sonra kalibrasyon menüsünden çıkılır ve işlem tamamlanır.

Samsung Batarya Kalibrasyonu Ne Zaman Yapılmalı

Samsung batarya kalibrasyonu için en doğru zamanı cihazı gözlemleyerek bulmak mümkün. Bataryayı yanlış okumaya başlayan cihazlarda kalibrasyon zamanı gelmiş demektir. Cihazın şarjı % 40 gösterirken aniden % 5’e düşüyor ya da kapanıyorsa mutlaka kalibrasyonuihityacı vardır. Performansı tükenen bataryalardan verim almak mümkün değildir. Ayrıca şarjda tamamen dolu uyarısı veren cihazlar çok kısa süreli kullanımda kapanıyor veya batarya gücü % 30’lara iniyorsa kalibrasyon zamanı gelmiştir. Servisimiz son teknoloji ile geliştirilmiş cihazlar sayesinde Samsung batarya kalibrasyonu için en uygun zamanı tespit ediyor.

Samsung Batarya Kalibrasyonunun Önemi

Samsung batarya kalibrasyonu her ne kadar şarj ömrünü uzatsa da aslında doğrudan bataryaya yapılan bir işlem değildir. Cihazın şarjını takip eden mekanizmanın performansına yönelik bir işlemdir. Uzun süre kullanılan cihazlarda bu mekanizma performansını yitirir. batarya ne kadar dolu olsa da mekanizma şarjın yetersiz olduğunu rapor eder. Dolayısıyla cihaz kapanır. Bakıldığında sorun bataryadan kaynaklanıyor gibi görülür ama bunu ancak profesyonel teknik elemanlarımız tespit edebilir. Başarılı bir kalibrasyon işlemiyle sorunu tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Profesyonel Samsung Batarya Kalibrasyonu

Kullanımla uyuşmayan pil seviyesi ve cihazın kullanımını çekilmez bir hale getiren bataryalar için ilk günkü performans garantisi sunuyoruz. Sadece batarya gücünden kaynaklanan sorunlara dakikalar içerisinde çözüm üretiyoruz. Samsung batarya kalibrasyonu için en doğru teknik ve uygulamaları kullanarak cihazın diğer bölümlerini zedelemeden çalışıyoruz. Cihazda herhangi bir veri kaybına neden olmadan sadece bataryanın performansını artırıyoruz. Üstelik garantili hizmet sunarak uzun süre maksimum güce sahip bir batarya kullanmanın keyfini sunuyoruz.

Arama Terimleri: *#0228# nasil yapilir

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir