Samsung Galaxy A32 5g'nin Render Görselleri ve Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A32 5g’nin Render Görselleri ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen ve Galaxy A serisinin yeni üyesi olması beklenen Samsung Galaxy A32 5G’nin render özellikleri ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Güvenilir bir kaynaktan alınan bilgilere göre, segmenti dahilindeki en gelişmiş cihazlardan birisi olacak olan bu yeni model, beraberinde oldukça güçlü bir işlemci ile gelecek.

Bununla beraber 4 kamerası olması beklenen ve her bir kameranın ayrı özellikler ile donatılması beklenen Samsung Galaxy A32’nin, 2021 yılında çıkacak olan Android 11 sürümünden güç alması bekleniyor. Ayrıca Samsung’un bu model için ayrı renk seçenekleri ve depolama alanı seçenekleri de sunması beklenenler arasında.

Bütün bunlar ile beraber son zamanlarda giderek yaygın bir hal alan şarj cihazı probleminin, Samsung’un A serisinde de görülmesi bekleniyor. Yani cihazın kutusundan büyük bir ihtimal ile şarj aleti, beraberinde ise kulaklık bulunmayacak. Bunların yanı sıra şarj kablosunun kutu içeriğine eklenmesi bekleniyor. Fakat resmiyete kavuşmuş bir bilgi henüz söz konusu değil.

Samsung Galaxy A32 5g'nin Render Görselleri ve Teknik Özellikleri
Samsung Galaxy A32 5g’nin Render Görselleri ve Teknik Özellikleri

Serinin Yeni Üyesi Neler Vaat Ediyor?

Kullanıcılara oldukça avantajlı özellikler vaat eden ve A serisinin önde gelen cihazlarından birisi olması beklenen A32 5G, adından da anlaşılacağı gibi 5G özelliği ile gelecek. Yani cihaz üst düzey İnternet hızlarına kolay bir şekilde erişebilecek ve size kesintisiz bir İnternet deneyimi yaşatacak. Bununla beraber 5G hizmetini, bünyesinde yer alan en son mimariye sahip işlemci ile birlikte sağlayacak.

Ayrıca batarya konusunda da gelişmiş özellikler vaat eden A32 5G’nin, 5.000 mAh batarya ile gelmesi bekleniyor. Beraberinde cihazın 15w hızlı şarj desteğine de sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Yani cihaz üst düzey hız, İnternet erişimi ve uzun süreli bir kullanım ömrüne sahip olacak. Ayrıca tasarım konusunda da yeni inovasyonlar ve değişiklikler ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Teknik Özellikleri Neler?

2021 yılı için oldukça gelişmiş ve üst düzey özelliklere sahip olan A32 5G’nin, gelecek 10 yılın en büyük teknolojilerinden biri olarak görülen 5G’yi destekliyor oluşu en büyük avantajı. Bununla beraber gelişmiş kamera özelliklerine de sahip olan cihazın, render konusunda da üst düzey bir kabiliyet göstereceği düşünülüyor. Bunu ise sahip olduğu işlemci ve gelişmiş altyapısı ile sağlaması bekleniyor.

Cihazın sunduğu diğer özellikler ise şu şekilde;

  • 4 farklı kamera,
  • Dimensity 800U SoC işlemci,
  • 6 GB RAM,
  • 64-GB ve 128-GB depolama seçenekleri,
  • Gelişmiş parmak izi okuyucu,
  • 5000 mAh hızlı şarj olabilir batarya.

Cihazın kesinleşen özellikleri arasında gösterilen bu özellikler, kullanıcılara güçlü ve uzun süreli bir kullanım sağlayacak gibi görünüyor. Yani A32 5G modellerinin, satın alanlara 3-4 yıl gibi uzun bir süre boyunca sorunsuz hizmet edeceği düşünülüyor.

Kamera Çeşitleri ve Özellikleri Neler?

Gelişmiş bir kamera yapısına sahip olan ve sahip olduğu yazılım altyapısı ile de kusursuz fotoğraflar ve videolar çekmesi beklenen Samsung Galaxy A32 5g’nin render görselleri Ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Henüz kesinleşmeyen özellikler, daha öncelerde de doğru bilgilerin paylaşan bir adres üzerinden duyurulduğu biliniyor.

Kaynaktan alınan bilgilere göre 4 adet kameranın bulunacağı A32 5G cihazında, bir adette flash bulunacak. Ön kamera olaraksa damla çentik modelinin tercih edileceği paylaşılan bilgiler arasında.

Cihazda bulunan ana kameranın 48 MP olması beklenirken, diğer üç kameranın ise ultra geniş açılı sensör, makro lens ve derinlik sensörü olması bekleniyor. Kameraların konumlandırılması ise diğer Samsung cihazlardaki gibi alt alta olacak. Ayrıca kameralar, sahip oldukları gelişmiş lensler ile ultra yüksek kalitede görsel çekimler yapabilecek. Diğer detaylar ise henüz bilinmiyor.

Cihaz Fiziksel Yapısı Ne Şekilde?

6,5 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen cihazın, tasarımsal olarak A serisinin benzeri olduğu ve birkaç farklı tasarımsal değişikliğe gidildiği görülüyor. Yapılan dokunuşlar ise, sadece çerçeve ile sınırlı kalacak gibi gözüküyor. Paylaşılan diğer görsellere göre damla çentik bir ön kameraya sahip olan ve beraberinde parmak izi okuyucuya sahip olan cihazın, farklı renkler ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dimensity 800U SoC Destekli Yüksek Performans

Hızlı ve başarılı yapıda bir işlemci olan Dimensity 800U SoC modelinin kullanılması beklenen Samsung Galaxy A30 5G cihazda, 6 GB RAM bulunacak. Sahip olduğu bu özellikler ile hız ve işleme konusunda yüksek performans sunması beklenen cihazın, yonga seti ve diğer teknik özellikleri ise henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy A32 5g'nin Render Görselleri ve Teknik Özellikleri
Samsung Galaxy A32 5g’nin Render Görselleri ve Teknik ÖzellikleriParmak İzi Sensörü ve Diğer Ayrıntılar

Parmak izi sensörü ile birlikte gelen A30 5G modelinin parmak izi okuyucusu yan kısımda yer alan açma/kapama tuşunun üzerinde olacak. Bu sayede diğer birçok yeni model gibi, kilit açma işlemini kolaylaştıran bu modelin, algılama konusunda da diğer birçok modele göre gelişmiş olması bekleniyor.

Ayrıca damla çentikli ekran ile hoş bir görünüm katılan cihazın, çerçevesi de diğer A serisi cihazlardan biraz daha ince olacak gibi görünüyor. Yani Samsung Galaxy A32 5G modelinin ince, zarif ve sade bir telefon olması bekleniyor

Bilgilerin Doğruluğu Nedir?

Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan ve sahip olduğu özellikler ile orta segment kullanıcılara hitap eden A30 5G modelinin, fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Şuan için sadece cihaz özellikleri, kamera yapısı ve fiziksel yapısı ile ilgili bilgiler biliniyor. Cihazın diğer teknik özellikleri ve Türkiye satış fiyatı ile ilgili resmi bir bilgi bulunmuyor.

Cihaz hakkında edinilen bilgilerin kaynağı ise, uzun yıllardır güvenli bir şekilde bu alanda yayınlar yapan Winfuture. Alman bir yayın kaynağı olan Winfuture’nin, yakın zamanda cihaz ile ilgili diğer bilgileri de sızdırabileceği düşünülüyor.

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir