Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy m21 sıkça tercih edilen ve önerilen bir telefon markası olmakla birlikte özellikleriyle göze çarpan bir markadır. Samsung yıllar boyunca kendini geliştirmiş ve sık sık telefon çıkartarak kendi yeni özellikleriyle göze çarpan bir telefon markası haline gelmiştir. Bu yazımızda Samsung Galaxy m21 ekran değişimi hakkında bilgi edinerek bir işi bir şekilde telefonunuzun sorununu giderebileceksiniz. Bu oldukça kolay bir işlem olsa da bilinçli hareket etmek çok önemlidir ve dikkate alınması gereken bazı önemli ve yerine getirilmesi gereken hususlar vardır. Samsung Galaxy m21 ekran değişimi konusu hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Samsung Galaxy M21 Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Ve Detaylı Bilgi

Samsung Galaxy m21 oldukça önemli bir telefon markası olmakla birlikte sıkça tercih edilen telefon markasında olduğu gibi bu telefonda da fazla sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu sorunlardan biri de Samsung Galaxy m21 ekran değişimi sırasında dikkatli ve bilinçli davranmalıyız.

Bilinçli davranmamız bu konuda oldukça önem taşır bu maddelere dikkat edecek olursak;

  • Telefonunuzun orijinal bir yapılandırmadan geçtiğine emin olmanız gerekmektedir. Çin malı ya da Sanayi malı ürünlerin kullanıldığı takdirde telefonunuzun kalitesi düşerek özelliklerini kaybeder. Çin malı ya da Sanayi malı ürünlerin kullanıldığı takdirde telefonunuz daha büyük bir sorunla karşılaşır. Bunun için orijinal yapılandırmanın yapılmasına önem göstermelisiniz ve buna oldukça dikkat etmeniz gerekir.
  • Diğer bir maddemiz de verilerin silinip silinmediğini kontrol etmeniz gerekir. Ekran verilere bağlı olmasa bile tamirciye ya da bilen bir kişiye gösterdiğinizde yaptığı ufak bir hata telefonunuzun daha büyük bir sorunla karşılaşması ve bu sorunun da verilere ulaşarak bir sorun yarattığı gözlemlenir. Bu yüzden verileri silinip silinmediğine bakarak telefonunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bunu sizin kontrol etmeniz daha faydalı ve yararlıdır.
  • Ekran değişimi sırasında sizin kontrol altında olmanız ve yapılandırılma da birebir olarak gözlemlemeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Telefonunuzun yapıldığında birebir olarak elinizle kontrol etmeniz dokunmatiğinin ne durumda olduğunu ve telefonunuzun işleminin hala aynı olup olmadığını orijinal bir biçimde yapılıp yapılmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden telefonunuz yapılandırılırken inceleme yapmanız gerekmektedir.

Bir diğer maddemiz de telefonunuzu garanti alma açısından gittiğiniz tamirci ya da bilen kişi ile bir garanti imzalamanız kağıt üzerinden kanıt niteliğinde bir garantisi olmanız gerekmektedir. Garanti bu konuda oldukça önemlidir. Çünkü ekran zarar gördüğü bir anda garanti sayesinde sorunu yeniden kolayca halledebilir ve telefonunuzu kullanabilirsiniz. Ancak böyle bir garanti alınmadığında telefon uzun bir sorunla karşılaştığı an telefonunuzu bir daha kullanamazsınız veya yaptıramazsınız.

Bu maddeleri dikkate alarak telefonunuzun bilinçli bir şekilde ekranını değiştirebilirsiniz. Ancak bu maddelerin önemsemeniz ve bilmeniz çok önemlidir. Özellikle uygulama konusunda asla geri durmamalı telefonunuzu birebir olarak takip etmelisiniz. Yoksa daha büyük bir sorunla karşılaştığınızda telefonunuz da kullanılmaz hale gelir.

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi
Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy M21 Telefonunun Ekran Değişim Sorunu Nedenleri?

Samsung Galaxy m21 telefonu sıklıkla tercih edilen bir telefon markası olsa da ekran değişimi gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığında bilinçli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Ekran değişimi sırasında gittiğinizde karşılaştığınız sorunu telefonunuzda bulunan arızayı bilmeniz gerekmektedir. Bunun için bazı telefon ekran sorunları hakkında size bilgi vereceğiz. İlk olarak sorunu söyleyecek olursak ekranın çatlayıp ya da parçalanıp kırılmasıdır. Bu şekilde telefonunuzun ekranı kırıldığı için dokunmatiği arızalanır ve sizin yapacağınız hiçbir şey kalmaz. Yapabileceğiniz şeyler sadece tamirciye veya uzman bir kişiye götürüp ekranınızın yenilenmesini istemektir. Bir diğer hususa gelecek olursak telefonunuzun dokunmatiğinin arızalanmasıdır.

Herhangi bir kırılma ya da parçalanma olmasa bile dokunmatiği arızalı olabilir. Bu arızalanma da sizin acilen bir tamirciye gidip nedenini detaylı bir şekilde öğrendikten sonra telefonunuzu geç olmadan yaptırmanız gerekir. Ayrıca telefonunuzun bir parçalanma esnasında kaldığında da aynı şekilde kendi kendine geçmesini beklemek kadar yanlış bir harekette bulunmayarak bir tamirci ya da bilen bir kişiye götürmeniz gerekir. Nadir olarak karşılaşılan telefonunuzun yazılımındaki hata nedeniyle de bazı ekran sorunları ile karşılaşılabilir. Bu nadir olan sorunun çözüme kavuşturulması daha zordur ancak yapılamaz değildir. Bu tip sorunlar karşısında telefonunuzu bilen bir kişiye ya da tamirciye götürerek yaptırabilirsiniz. Daha birçok örnek olarak ekran sorunları hakkında bilgi verebiliriz. Ancak en sık karşılaşılan sorun bunlardır. Telefonunuz bu tip sorunlarla karşılaştığı takdirde bilinçli bir şekilde iyi bir tamirciye giderek yaptırabilirsiniz.

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi Fiyatları Ve Ekran Değişimi Süresi

Samsung Galaxy m21 sıkça tercih edilen bir telefon markası olmakla birlikte ekran değişimi sırasında vereceğimiz fiyatı ve ekranın değişim süresini merak etmekteyiz. Orjinal parçalarla yapılan ekran değişimi fiyatı yaklaşık 400 lira civarındadır. Bu para her tamircide değişiklik gösterse bile sizin kaliteli bir şekilde değişim yaptırmak için bu parayı vermeniz gerekmektedir.

Yaklaşık 40-50 dakika içerisinde telefonunuz yapılandırılır. Samsung Galaxy m21 sıkça tercih edilen bir telefondur sıkça karşılaşılan bir sorun olan ekran değişimi sorunu fiyatları ve süresi bakımından oldukça uygundur ve sizin bilinçli bir şekilde bu fiyatı vererek yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü acele etmediğinizde zaman geçtiğinde telefonunuz özelliklerini yavaş yavaş kaybederek kullanılmaz hale gelebilir.

Bu yazımızda Samsung Galaxy m21 ekran değişimi hakkında bilgi edindik. Bu değişimde bilinçli bir şekilde hareket etmenin önemini defalarca vurguladık. Maddeli anlatımı yaptığımızda o maddelere dikkat ederek bilinçli bir şekilde hareket ederek orijinal bir biçimde sorunu giderebilirsiniz. Ancak sorunu çözmek çok önemlidir ve üstünde durulması gerekir. Bunu geçiştirmemeli ve arka plana atmamalısınız ki telefonunuzdaki sorun kolay bir biçimde halledilsin. Bilinçli bir tüketici gibi hareket ettiğiniz takdirde telefonunuzun sorununu rahatlıkla çözmüş olursunuz.

Samsung Galaxy M21 ekran değişimi işlemi, telefon performansını düşüren olumsuz durumlarda ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Tamamı konusunda uzman olan profesyonel teknik ekibimiz tarafından gerçekleştirilen ekran değişimi işlemi, telefonunuzun kullanım kalitesinin arttırılmasını ve bütün kullanım sorunlarının ortadan kaldırılmasını amaçlar.

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi Neden Yapılır?

Çarpma ya da düşme nedeniyle telefon camında çatlaklar, kırıklar ya da mürekkep akması gibi görünümler meydana gelebilir. Bu hasarlar, gerçekleştiği tabakaya göre, telefonun dokunmatik özelliğinin çalışmasını ya da ekran görünümünün tamamının kullanılamaması gibi sorunlara neden olabilir. Samsung Galaxy M21 ekran değişimi, tüm bu sorunların ortadan kaldırılmasını amaçlar.

Eğer hasar telefonun dış camında meydana gelmişse, telefon ekranında yalnızca küçük çatlaklar oluşur ve bu çatlaklar çoğu zaman kullanım kalitesini engellemez. Ancak, telefon üzerinde oluşan çatlak yapı zaman içinde pikseller üzerinde yayılarak kullanım kalitesinin düşmesine de neden olur. Bu nedenle, hasar dış tabakada meydana gelmiş olsa bile ivedilikle çözülmesi gerekmektedir.

Hasarım daha derin kısımlarda meydana geldiği durumlarda, telefonun LED sisteminde bozulmalar, dokunmatik sisteminde his kayıpları ya da görüntü kalitesinde düşüşler yaşanabilir. Bu durumda zaten telefon kullanımı sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez ve tek çözüm telefon ekranının değiştirilmesi olur.

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Ekran değişimi işleminin yapılması için, öncelikle uzman teknik personelimiz tarafından telefonda meydana gelen hasarlar tespit edilir. Hasar tespitinin ardından çözüm yöntemleri ve işlem süreci belirlenir ve bir fiyat önerisi çıkarılarak müşteriye iletilir. Müşterinin işlemleri onaylamasının ardından, telefonun tamir edilme süreci başlatılır.

Telefonun tamir edilmesi için ilk olarak kırılmış ve kullanım dışı kalmış olan eski ekran çıkarılır. Ekran bölgesi temizlenir ve yeni ekran yerleştirilir. Tamir işlemlerinde kullandığımız bütün parçalar, telefonunuza uygun olan orijinal ürünler içinden seçilir. Tamir işleminde orijinal parçaların tercih edilmesi, telefonun kullanım ömrünün arttırılmasını sağlar.

Tamir işleminin sonlandırılmasının ardından kalite testleri süreci başlar. Bu kısımda da profesyonel teknik ekibimiz tarafından telefonun çalışma hızı, dokunmatik hissinin derecesi ve ekran uyumluluğu gibi faktörler değerlendirilmeye alınır. Telefon yapılan testlerden başarılı bir şekilde çıkarsa, işlem tamamlanır ve teslimat sürecine geçilir.

Teslimat süreci, müşterinin talebi doğrultusunda, elden ya da kargo hizmeti aracılığıyla gerçekleştirilir. Elden yapılan teslimatlar aynı gün içinde gerçekleşirken, kargo teslimatları için 3 iş günü düre koyulabilir.

Samsung Galaxy M21 Ekran Değişimi Sırasında Kişisel Veriler Ne Olur?

Samsung Galaxy M21 ekran değişimi işlemi sırasında, kullanıcıların kişisel verileri firmamızın garantisi altına girer. Kişisel bilgi ve belgeler teknik ekip tarafından görüntülenmez ve silinmesi gibi durumlar meydana gelmez. Müşteriler, tamir edilen telefonlarını teslim aldıklarında kaldıkları yerden kullanıma devam edebilirler. Cihaz içinde bulunan dosyalar, aynı şekilde muhafaza edilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir