Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy S8 sıkça tercih edilen ve önerilen bir telefon markasıdır. Bu telefon markası Samsung’un çeşit çeşit çıkardığı telefonlardan biridir. Özellikleri bakımından tercih edilir ve oldukça da övülür. Bu telefon diğer telefon markalarında olduğu gibi bazen sorunlar çıkartabilir ya da ekranına zarar gelebilir. Ekrana zarar geldiği zaman kontrol etmek oldukça kolaydır. Bazı arızaları kolayca giderebilirsiniz.

Bilen bir kişiye, bir uzmana veya tamirciye gittiğiniz müddetçe uygun fiyatlı arızaları kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bazen telefonların teknik servisi bulunmaktadır. Bu teknik servis varsa oradan yararlanmak sizin açınızdan rahat oldukça iyi bir tercih olur. Samsung Galaxy S8 ekran sorunları ile karşılaşıldığında tamircilere giderek yaptırılması daha doğru bir tercih olmakla birlikte kolay bir şekilde yenilenir. Bunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi
Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy S8 Ekran Değiştirme Sorunlarına Karşı Neler Yapılabilir?

Samsung Galaxy S8 ekran değişimlerinde bazı sorunlara karşı dikkatli olmamız gerekmektedir. Mesela ekran değişimi sırasında götürdüğümüz tamirci alabilen bir kişinin Sanayi ya da Çin malı kullanması yani telefonu tamamen kalitesini düşürerek çakma bir hale getirmesi kesinlikle telefonun sağlığı ve sizin güvenceniz açısından iyi bir yol değildir. Bunun için çok dikkatli olmalı ve önlem almanız gerekir. Bunun yanı sıra telefonunuzun ekran değişimi sırasında herhangi bir hasar ya da dokunmatiğine zarar gelmiş mi diye kontrol etmenizde sizin için daha iyidir.

Çünkü telefonunuzun ekran değişimi sırasında hasar görüp dokunmatiğine zarar gelmiş ve kullanılmaz hale gelmiş olabilir. Yani telefonunuzu götürdüğünüzde daha büyük bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da telefonunuzdaki verilerin silinip silinmediğini hakkındadır. Telefonunuzun ekranı verilerinize bağlı olmasa bile bazı tamirci ya da bilen kişilere götürdüğünüzde bu verilere yanlışlıkla da olsa zarar verebilir ya da verileri silebilirler. Bu yüzden buna da dikkat etmeniz ve kontrol altına almanız gerekmektedir. Bu maddelere dikkat ettiğiniz takdirde ekran değişimini kolayca yapabilir ve orijinalmiş gibi devam edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişim Fiyatları

Samsung Galaxy S8 ekran değişim fiyatları oldukça uygundur. Ekran değişim süresi en fazla 1 saat sürmekle birlikte tamirci ya da bilen bir kişiye götürdüğünüz takdirde sizden sadece 40-50 lira civarında bir ücret alacaktır. Bu para oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca size tamirci ya da bilen bir kişi garanti süresi vermek zorundadır. Ekran değişimi sırasında verdiği ekranın en az 6 aylık bir garanti süresi olmalıdır. Ayrıca orijinal parça kullanması gerekmektedir. Orijinal parça kullanımı bu konuda oldukça önemli bir ayrıntıdır Çünkü sahte bir parça kullanıldığı takdirde telefonun kalitesini düşürerek daha büyük bir sorun yaratabilir. Hatta ve hatta kullanılmaz hale getirebilir. Buna dikkat etmek ekstradan çok önemlidir.

Samsung Galaxy S8 Hakkında Bilgi

Samsung Galaxy S8 Samsung markasının üst modellerinden biridir. Bu model oldukça tercih edilmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Kalitesine ve özelliklerine bakacak olursak önerilen bir markadır. Ayrıca Samsung severlerin de sıkça kullandığı kaliteli kamerasıyla, özellikleri ile oldukça dikkat çeken bir telefon markasıdır. Yıllarca Samsung markasının çıkardığı telefonları biliyoruz. Bu telefonlarda gittikçe kalite değişmekle birlikte Samsung Galaxy S8 de onlar kadar hatta daha fazla kaliteye sahip bir telefondur. Özellikleri bakımından da çok önde tutulmaktadır.

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi
Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S8 ekran değişimleri genellikle tamircilere götürülerek yapılır. Bilen bir kişiye götürmekte fayda vardır. Ekran değişimleri genellikle camın değişiminden ziyade komple ekranın tamamen değişmesidir. Ekran değişimlerinin dikkatle ve hassasiyetle yapılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda tamircilerin verdiği garanti süreleri de dikkate alınmalıdır. Orijinal parça kullanıp kullanmadıklarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca tamircinin kalitesi de önemlidir. Az fiyatla yapılsa da kaliteli ve özenli bir şekilde bunun yapılması önemlidir. Arızanın kolay gözüktüğüne bakacak olursak özensiz bir çalışma ile daha büyük bir sorunla karşılaşılabilir. Hatta kullanılmaz hale getirilme durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişim Sebepleri

Samsung Galaxy S8 ekran değişimleri genellikle telefonların bir sorunu olarak karşımıza çıkar. Bu sorunların çeşitli nedenlerle oluşabildiğini biliyoruz. Bu sebeplerden bahsedecek olursak ilk olarak ekran camının kırılması ya da bir darbeye karşı çatlaması olarak söyleyebiliriz. Bu genellikle çevresel faktörlerden oluşmaktadır. Bir diğer sebep ise telefonun içten zarar görmesidir. İçten telefonunuzu zorlayarak baskı yaptığınızda içsel olarak bir parçalanma yaşanır ve telefonunuz kırılma gibi durumlarla birlikte dokunmatik ekrana zarar verir. Ama bu gözle görülemezdir. Çünkü bu sorun içsel olarak gerçekleşir.

Telefonunuzun dokunmatiğinin etkisiz hale getirilmesi genellikle yazılım hatasından da kaynaklanıyor olabilir. Bu çok nadir görülmekle birlikte daha birçok neden telefonunun ekranını zarar görmesine sebep olabilir. Ancak genellikle çevresel faktörlere olarak örnek gösterebiliriz. Yere düşürdüğümüz telefonumuz ya da ağır bir eşyanın altına koyduğumuz telefonumuzun ekranının zarar gördüğünü bir müddet sonra kullanılmaz hale geldiğini göreceksiniz. Bunun için erkenden dokunmatiğinin zarar gördüğünü anladığımızda bir tamirciye ya da bilen bir kişiye götürmemiz oldukça önemli bir detaydır ve bunu yapmamız gerekmektedir.

Bu yazımızda Samsung galaxy s8 ekran değişimi hakkında detaylıca bilgi edindik. Sizler de bilinçli bir şekilde telefonunuzun ekranı ile ilgili bir arıza çıktığında tamirciye veya uzman bir kişiye götürerek ve yukarıda verdiğimiz maddelere dikkat ederek telefonunuzun ekranını sorunsuz bir şekilde değiştirebilir ve sanki orijinalmiş gibi geri kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca orijinal olmayan markaları kullandığınız müddetçe telefonunuzda gittikçe sorunlar çıktığını ve bu durumun arttığını göreceksiniz. Bu yüzden bu konuda çok dikkatli olmalı ve telefonunuza bilmediğiniz marka ürünleri kullanmamalı ve telefonunuza sahip çıkmalısınız.

Telefonunuzun ekranı düşme ya da çarpma gibi nedenlerle kullanılamayacak duruma gelebilir. Ancak, her telefon problemi yeni bir telefon almayı da gerektirmez. Verdiğimiz ekran değiştirme hizmeti ve kullandığımız kaliteli parçalar sayesinde, telefonunuzu eskisinden daha iyi bir hale getiriyoruz. Samsung Galaxy S8 ekran değişimi işleminde, orijinal parçaları uygun fiyatlarla sağlayarak tamamen müşteri odaklı bir çalışma yürütüyor ve en iyi hizmeti almanıza yardımcı oluyoruz.

Titiz Çalışma Prensipleri

Titiz çalışma prensiplerimiz gereği, yalnızca cam üzerinde kırık yerlerin ya da parçaların değişimini yapmıyor, bütünlüklü bakış açısı ile sorun çıkarabilecek bütün alanlar üzerinde değiştirme işlemi gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bütün işlemler, müşteri dostu bakış açımızla daha sonradan sorun yaşamamanız için yoğunlaşıyor. Yaptığımız işlemler için öncelikle cihaz incelemesi ve hasar tespiti yaparak cihaz sahibini bilgilendiriyoruz. Cihaz sahibine yapılan bilgilendirmede, cihazın durumu, değişim süreci ve değişim ücreti gibi bilgiler yer alıyor. Cihaz sahibinden onay alınmasının ardından, telefonum tamir ve bakım işlemlerini başlatıyoruz.

Değişim işlemleri için öncelikle eski ve kullanılmaz durumda olan ekranın telefondan çıkarılmasını sağlıyoruz. Ekranın çıkarılması işleminde telefonun kesinlikle zarar görmemesi ve orijinal parçaların bozulmaması sağlanıyor. Bu işlemin ardında, yeni ekranın takılacağı alanın temizlenmesini sağlayarak orijinal Samsung Galaxy S8 ekran parçasını telefona yerleştirerek işlemi sonlandırıyoruz.

Ekran değişim işlemi, ekran takılmasıyla sonlanmıyor. Ekranın sağlamlığı, çalışma şekli ve yapılan işin temizliği işinde uzman ekibimiz tarafından kontrol ediliyor. Gerekli kalite kontrollerinin ardından, ekranı değiştirilen telefon sahibine iletiliyor.

Telefona ekranına, kullanıcının isteği doğrultusunda, kırılmaz cam da takabiliyoruz. Bu sayede, telefon su ve darbe gibi zararlı etkilerden daha az etkileniyor ve kullanım ömrü uzuyor.

Hızlı Teslimat

Samsung Galaxy S8 ekran değişimi, tamamen ekranın durumuna göre zamanlanan çalışmalardan biri. Ekran değişimi 1 ila 3 iş günü içinde mümkün olurken daha az işi olan ekranlar daha çabuk şekilde tamir edilebiliyorlar. Kullanıcının isteği doğrultusunda, ekranı tamir edilen telefon elden verilirken, kargo yoluyla da gönderilebiliyor.

Güvenli Çalışma

Yaptığımız bütün çalışmalarda, müşteri verilerinin korunması ilk amaçlarımızdan biri oluyor. Telefonunu içinde bulunan bütün bilgi ve belgelerle bize emanet eden kullanıcıların dosyaları kesinlikle kaybolmuyor ya da silinmiyor. Telefonunu teslim ettiğimiz kullanıcılar, cihazlarını eskisi gibi kullanmaya devam edebiliyorlar.

Ekran Değiştirmenin Avantajları

Samsung Galaxy S8 ekran değişimi, kullanıcıya pek çok yönden avantaj sağlayan uygulamalardan biri. Ekran değişiminde verdiğimiz garanti, telefonunuzu daha güvenli bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor ve telefonun kullanım ömrünün de uzamasını sağlıyor. Kullandığımız orijinal parçalar, telefonun vermiş olduğu tüm olanaklardan yararlanmanızı ve daha kaliteli bir kullanım sağlamanızı mümkün kılıyor. Bünyemizde yer alan, hepsi işinde profesyonel olan teknisyenlerin yaptığı değişimler, telefona zarar vermiyor ve kullanıcılara profesyonel hizmetin keyfini yaşatıyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir