Samsung Tabletlere Format Nasıl Atılır?

Samsung tablet format atma işlemlerine, tablet kullanıcısı herkes ihtiyaç duyabilmektedir. Format atabilmek için cihazı tanımanız ve işletim sistemi özelliklerini bilmeniz önemlidir. Samsung tablet format atma işlemleri, fabrika ayarlarına döndürme işlemleri olarak tanımlanabilir. Format atıldığında, cihazınız ilk günkü haline dönecektir. Samsung tableti kullanmayı bilenler, istedikleri zaman format atma işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, format öncesinde tablet şarjının %50 üzerinde olması gerekiyor.

Format Atma Yöntemleri

Samsung tablete nasıl format atılır? Denildiğinde, aklımıza iki yöntem geliyor ve bu yöntemleri kullanarak, format atmayı deniyoruz.

Tablete format atma yöntemleri şunlardır;

  • Ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına sıfırla,
  • Power + ses artırma + menü tuşlarına birlikte basarak format atma,

Tüm kullanıcılar bu iki yöntemi kullanarak ihtiyaç duyduklarında, tabletlerine format atabilir ve cihazlarını sıfırlayabilirler. Format atılan tabletler daha hızlı çalışacaktır.

Ayarlar Bölümünü Kullanmak

Samsung tablet 10.1 format işlemlerinde, ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına sıfırla işlemlerinin yapılması daha güvenilir olmaktadır. Samsungtablet sıfırlama işlemleri için şu işlem adımları takip edilir. Tablet, menü -> ayarlar-> yedekle ve sıfırla -> fabrika ayarlarına sıfırla -> cihazı sıfırla -> her şeyi sil tuşuna bastığınızda, tabletinizdeki tüm veriler silinmeye ve cihazınız formatlanmış olacaktır. Android işletim sistemlerinde, fabrika ayarlarına döndürme işlemleri için işlem adımları aynıdır ve her kullanıcı bu işlemleri yaparak, format atma işlemlerini güvenli olarak yapabilecektir.

Tuş Kombinasyonu İle Format Atma

Samsung tablet format atma yöntemlerinden birisi de tuş kombinasyonlarının kullanılmasıdır. Bu işlemler için ilk önce tabletin tamamen kapatılması gerekiyor. Tablet kapatıldıktan sonra “power – ses arttırma – menü” tuşlarına birlikte basılır.

Tablet ekranında samsungtab logosu görünmeye başlandığında, power tuşundan parmak kaldırılır. Android logosu ve üzerinde ünlem işareti göründüğünde diğer tuşlardan da parmaklar kaldırılır. Ekrana işlem menüsü gelecektir. Ses artırma ve azaltma tuşları ile menü bölümünden seçim yapılır. samsung tablet reset atma işlemleri için “wipedata/factoryreset” bölümü seçilir.

Seçim yapıldıktan sonra power tuşuna basıldıktan sonra yine ses tuşları ile “yes – dataalluser data” seçeneği seçilir ve power tuşuna bir defa basılır. Daha sonra ses tuşları ile “wipecachepartition” sekmesine gelinir ve yine power tuşuna basılır. Son olarak, “rebootsystemnow” seçeneği seçildikten sonra yaklaşık 2 ile 10 dakika arasında format işlemi tamamlanmış olacaktır. Tabletiniz yeniden başlarken, wi-fi bağlantısı ve gmail hesap tanımlama gibi işlemleri yapar ve cihazınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Neden Format Atılır?

Samsung ve tüm tablet cihazlarına insanlar, zaman zaman format atma ihtiyacı duyarlar. Çeşitli oyun ya da program yükleme işlemleri sonrasında, cihazda aşırı yüklenme olduğundan yavaşlama görülebilecektir. Bu durumun giderilmesi, cihazın ilk günkü gibi kullanılabilmesi için format atmak en iyi yöntemdir. Format nasıl atılır tablete diye bizlerden yardım isteyen tüm tablet kullanıcılarına bu yöntemleri anlatıyor ve gösteriyoruz.

Tablet kullanıcılarının daha iyi anlayabilmeleri için uygulama yöntemlerini resimli olarak gösteriyoruz. Samsung tablet cihazının modeli mevcut sürümün üzerindeki yeni sürümleri destekliyorsa, format atarak sürüm yükseltme işlemlerini yapıyor, cihazlarını yeni cihaza dönüştürüyoruz.

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir