Telefon Ekranı Değiştirme Nasıl Yapılır

Telefon Ekranı Değiştirme Nasıl Yapılır

 

Akıllı telefonların ekranı kırıldığında tekrar cihazın sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için ekran değişiminin yapılması gerekmektedir. Bu makalemizde telefon ekranı değiştirme işlemi nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmesi gerekmektedir detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

 

Gerekli Koşullar Sağlanmalı

Telefon ekranı değiştirilmeden önce gerekli teknik servis koşulları kesinlikle sağlanmalıdır. Aksi taktirde cihazınızda geri dönüşü olmayan ya da maliyeti oldukça fazla hasarla ile karşılaşma olasılığınız oldukça fazladır. Peki gerekli teknik servis koşulları nelerdir ?

Teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş olmalıdır.
Teknik servis odası statik elektrikten arındırılmalıdır.
Ek önlem olarak teknisyenler statik elektrikten arındırıcı bileklik takmalıdır.
Cihazınıza özel ekipmanlar kullanılmalıdır.
Yukarıdaki maddelere dikkat edilmediği taktirde örnek olarak karşılaşılan bir elektrik akımından dahi telefonunuzun ana kartının yanmasına sebep olabilirsiniz.

Uzman ve Tecrübeli Teknisyenler Görev Almalı

Telefon ekran değiştirme işlemi kesinlikle uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından itinalı bir şekilde yapılmalıdır. Tabii ki gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı teknik servis odasında. Genellikle telefon kullanıcılarının yaptıkları hata bireysel olarak ekran değişimi yapmaya çalışmalarıdır. Maalesef ki ekran değiştirilmeye çalışılırken diğer aksamlara özellikle parçaların flexlerine zarar verilmektedir. Bundan dolayı tek bir parça değişimi yerine birden fazla parçanın değiştirilmesi gerekmektedir.

Orjinal Ürün Kullanılmalı

Akıllı telefon ekran değiştirme işleminde komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden (ya da kasadan) oluşan orjinal ürün kullanılmalıdır. Maliyeti düşürmek amacıyla kullanılan yan sanayi ürünler gerekli performansı veremediği gibi kısa bir süre içerisinde telefonun diğer aksamlarının da arızalanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Xiaomi Teknik’de Telefon Ekranı Değiştirme

Xiaomi Teknik’de ekran değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Teknik servis odamız gerekli tüm koşulları sağlamaktadır. Yani tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmıştır.

Teknik servisimizde komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
Ekran değişimi süresi teknik servisimizde 60 dakika, veya kargo ile geldiği gün işleme alınıp tekrar kargolanmaktadır.
Değişim sonrasında telefon içerisinde bulunan bilgileriniz silinmez. Ekran kırılmadan ya da teknik servisimize cihazınızı getirmeden önce telefon hangi dosyalar mevcut ise olduğu gibi kalır.
Ekran değişimi tuş kilidi dahi açılmadan yapılır.
Telefon ekran performansında yani dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

GSM : 05343927286

Whatsapp: 05437877436

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur.

Xiaomi Teknik, İstanbul tahtakalede tek sube çalışmaktadır xiaomi hizmet kalitesini ilk Türkiye Öncülük ettik bizden fiyat yada bilgi almadan bilinçsiz müdehale edildiği taktirde daha farklı sorunlarla karşılasabilirsiniz.

ADRES:

Tahtakale Mahallesi Tahtakale caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi Kat:2 No:209, 34116 Fatih/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

 

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da ikamet etmiyorsanız ya da teknik servisimize işlerinizden dolayı gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı teknik servisimiz tarafından karşılanan ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Xiaomi Teknik ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 406864844 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir