Telefon SD Kart Görmüyor Çözümü

Telefon SD kart okumuyor problemi birçok insanın bazı durumlarda yaşadığı önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Telefonda çok daha iyi bir yer açmak için günümüzde SD kart kullanımına sıklıkla ihtiyaç duyulabilmektedir.

Telefon SD kart okumuyor sorunu için de çözüm noktasında diğer problemlerde olduğu birtakım işlemlerin yapılması neticesinde iyi faydalar elde edilebiliyor. Sitemizde bu konuyla alakalı güzel paylaşımlar yer alıyor.

Kartı biçimlendirme işlemi bu noktada ilgili sorun için yapmanız gerekenler arasında ilk sırada bulunmaktadır. Bunu doğrudan PC cihazına takarak sorunun bunda mı olduğu anlaşılmaya çalışmalıdır.

SD kart şifresinin olması da yine kart tanıma aşamasında birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Bunun için de biçimlendirme yapılması gerekmektedir. Diğer taraftan yuva değişimi işlemi de soruna çözüm getirebilir. Başka SD kartlar da eğer cihaz da çalışmıyorsa muhakkak kart yuvasının değiştirilmesine ihtiyaç olur.

PC SD Kart Okuma Sorunu

SD kart okunmaması sorunlarıyla PC üzerinde de karşılaşılabilmektedir. SD kart okumuyor PC sorunları için de uygun işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

  • Aygıt yöneticisi bölümün açılması,
  • Buradan evrensel veri yolu denetleyicilerinin seçilmesi,
  • SD kartı kaldır işleminin sağ tık ile yapılması,
  • Tamam deyip işlemi tamamladıktan sonra kartın yeniden yerleştirilmesi,

SD kart okumuyor ne yapmalıyım? problemi için bu adımlara uyumlu şekilde hareket edilmesi gerekli çözümün sağlanmasına yardımcı olur.

Yazılım Güncellemesinin Yapılması

PC SD kart okumuyor sorununa çözüm için bazı durumlarda bir yazılım güncellemesinin yapılmasına da gereksinim olabilmektedir. İlgili SD kart markasına bağlı olarak onun sitesine girilmesi ve güncellemeler hakkında bilgi alınması önemli olan konulardan biridir.

Eğer SD kart için bir güncelleme gerçekleştirilmesi gerekiyorsa buna uygun olarak gerekli işlemlerin daima eksiz olarak yapılması gerekir. Yükseltme yapma işleminden sonra büyük oranda SD kartın bilgisayarda çalışması mümkün bir hale gelebilir.

SD Kart Biçimlendirme İşlemi

SD kart okumuyor biçimlendir işlemiyle de oldukça rahat bir şekilde kartların görünmemesi sorununa bir çözüm getirilebilir. Bunun için bilgisayar kısmında SD karta sağ tıklayıp biçim kısmını seçin. Burada SD karta dosya adı tanımlayarak birim etiketlemesi yapın. Ayarlar yardımıyla başlat ve ardından tamam kısmına dokunun.

Windows 10 SD kart okumuyor işlemi için disk üzerinden de biçimlendirmeler yapılabilir. SD kartı bilgisayara taktıktan sonra bilgisayara sağ tıklayın. Yönet ve devamında ise disk yönetimi kısımlarını seçin. SD karta sağ tıklama ile formatı seçip birim etiketinin girilmesiyle beraber başlat ve tamam deyip biçimlendirmeyi gerçekleştirin.

SD Kart Tarama ve Sistem Hatalarının Düzeltilmesi

Laptop SD kart okumuyor sorununa iyi çözümler elde etmek için tarama ve birtakım hataları düzeltme işlemlerinin de yapılmasına çoğu zaman gereksinim olabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek de diğerleri kadar pratik ve de oldukça kolaydır.

Hataları düzeltme işlemi yaptıktan sonra büyük oranda kart görme işlemi sorunlarına uygun çözümler elde edilebilir. Bu yöndeki işlemler için bilgisayarım üzerinden SD kartın bulunması ve sağ tıklanması gerekir.

Burada özellikler bölümünden araçlar sekmesine geçiş yapılmalıdır. Bu işlemlerin devamında denetle ve sonrasında sistem hatalarının düzeltileceği bölüme dokunulmalı ve ilgili işlemler yerine getirilmelidir.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir