Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Ne Yapmalıyım

Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Gerek teknik servisimizi arayarak gerekse de firmamıza batarya şikayeti ile gelen kullanıcılardan en çok aldığımız soruları/şikayetleri hemen aşağıda paylaşıyor ve ardından çözüm yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Telefonumun şarjı hemen bitiyor ne yapmalıyım ?
Telefonumun şarjı kendi kendine bitiyor.
Bataryanın şarj göstergesinde aniden düşüş yaşanıyor.
Şarjım sadece bir kaç saat yeterli oluyor nasıl bu sorunu çözerim ?
Yukarıdaki şikayet ve sorularla teknik servisimize gelen cihazlarda karşılaştığımız sıkıntılar genellikle batarya kullanım ömrünün sona ermesi, batarya şişmesi ve aynı zamanda batarya ile şarj soketi arasında kısa devrelerin yaşanmasıdır. Şimdi dilerseniz bu sorunların çözüm yollarını sizlerle paylaşalım.

Telefonunuzun Şarjı Çabuk Bitiyor İse

Akıllı telefonunuz şarjı çabuk bitiyor ise telefonunuzun batarya kullanım ömrü sona ermiş olabilir. Her bataryanın bir kullanım sayısı/ömrü bulunmaktadır. Örnek olarak APPLE üretmiş olduğu iPhone bataryaları için kullanım sayısını 500 olarak belirlemiştir. Telefonunuzun her şarjı dolup bittiğinde bu ömürden yenir ve zamanla batarya dayanıklılık süresi azalır. İlk zamanlarda bir kaç gün yeterli olabilen şarj zamanla bir kaç saat bazına kadar düşebilmektedir.

Yukarıdaki sorun ile birlikte telefonun bataryasında da şişme yaşanmış olabilir. Bataryada yaşanan şişmeler direk olarak şarjın hemen bitmesinde veya telefonun birden kapanmasına sebep olmaktadır. Bataryanın şişip şişmediğini anlayabilmek için açılabilir kapaklı bir telefona sahip iseniz kapağı açarak, sahip değilseniz de yapılan baskı sonucu oluşan hafif tümsekleri gözlemleyebilirsiniz.

Batarya Değişimi

Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyor ise çözüm yolu batarya değişiminin yapılmasıdır. Ancak burada oldukça dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Kullanılan ürün orjinal olmalı, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda değişim yapılmalı, batarya değişiminde uzman teknisyenler görev almalı ve değişim işlemi sonrasında cihazınız sizlere teknik servis garantisi ile birlikte teslim edilmelidir.

Teknik servisimizde batarya değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Batarya değişimi süresi servisimize gelindiğinde 30 dakika yapılmaktadır

Harici veya dahili batarya değişimi sonrasında telefon içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
Değişim sonrasında batarya dayanıklılık süresi ilk günkü haline geri döner.
Batarya değişiminde cihazınızın modeline uygun orjinal batarya kullanılır.

 

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

GSM : 05343927286

Whatsapp: 05437877436

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur.

Xiaomi Teknik, İstanbul tahtakalede tek sube çalışmaktadır xiaomi hizmet kalitesini ilk Türkiye Öncülük ettik bizden fiyat yada bilgi almadan bilinçsiz müdehale edildiği taktirde daha farklı sorunlarla karşılasabilirsiniz.

ADRES:

Tahtakale Mahallesi Tahtakale caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi Kat:2 No:209, 34116 Fatih/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

 

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da ikamet etmiyorsanız ya da teknik servisimize işlerinizden dolayı gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı teknik servisimiz tarafından karşılanan ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Xiaomi Teknik ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 406864844 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir