Ücretsiz Arıza Tespiti
/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Ücretsiz Arıza Tespiti

Günümüzde birçok iş ve işlemi telefon aracılığı ile yapıyorsunuz. Oluşan bazı sorunlarda ücretsiz arıza tespiti ile tüm işlerin durma noktasına gelmesine sebep olan telefon sorunlarınızı ortadan kaldırmak için tamir edilmesi gerekir. Telefonunuzun neden çalışmadığını merak ediyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, hemen ücretsiz olarak arıza tespit servisimize göndermelisiniz. Telefonun çalışmaması ve arızalanmasının farklı nedenleri olabilir. Bu nedenlerin ortadan kaldırılması için telefonunuzda oluşan bazı belirtileri paylaşmanız işi hızlandırır. Teknik servisimiz tarafından yapılan testler sonucu telefonunuzda oluşan arıza tespit edilmiş olur.

Arıza Tespiti Nedir?

Günümüzde lüks kullanımdan daha çok ihtiyaç haline gelen telefonlarınız ile işlerinizi halledebilir, günlük telefon görüşmelerinizi yapabilir, randevu programlarınızı takip edebilirsiniz. Teknolojik gelişmeler ile tüm işlerin telefon ile yürütülmesi, ücretsiz arıza tespiti olmaması halinde ciddi zararlara yol açabilir. Bu nedenle telefonunuzun hızlı bir şekilde tamir edilmesi, gereken işlemlerin yapılması gerekir. Telefonunuza bakım ve onarım yapmak için arızalanmasına gerek yok. Dilediğinizde genel bir bakım yaptırmanız mümkündür.

Ücretsiz Sorun Tespiti

Arıza, birçok elektronik eşyanın başına gelen istenmeyen durumdur. Bunun için arızalarda sorunun kaynağına inmek gerekir.

Ekranda;

 • Donma
 • Kasma
 • Çizilme
 • Kırılma
 • Çatlama
 • Mürekkep oluşumu
 • Piksellenme
 • Ses ya da görüntü

Problemlerinde telefonunuzun arızalandığını anlayabilirsiniz. Kaliteli ve yüksek fiyatlara almış olduğunuz telefonunuzun arızalanması sizi üzebilir. Arıza halinde ise ilk düşündüğünüz şey bilgilerinizin silinip silinmediği olur. Arıza tespiti parçalardan kaynaklı ise bu anlamda bir bilgi kaydı yaşamazsınız. Yazılım ile ilgili bazı durumlarda format sebebiyle bilgi kayıpları, şartlar uygulanırsa oluşmaz.

Telefon Bilgilerinin Arıza Halinde Silinmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Telefonunuzun ne zaman arızalanacağı belli olmaz. Donma ya da kasma nedeniyle, virüs gibi sorunlardan kaynaklı telefonunuza format atılması gerekebilir. Bu nedenle telefonunuza format atılmadan önce bilgilerinizi yedeklemeniz gerekebilir. Aynı zamanda uygulama ya da bazı programların Google hesaplarınızda saklanması, yedeklenmesi ya da bulut ile saklanması gibi durumlarda bilgilerinize tekrar ulaşmanız mümkün olur. Ekran değişimi gibi problemlerde ise bilgi kaybı yaşanmaz.

Ücretsiz Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Ücretsiz arıza tespiti yapmak için bazı aşamaların gerçekleşmesi gerekir. Sizlere sunduğumuz ücretsiz tespit işlemimizi profesyonel teknik ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla yapıyoruz.

Arıza tespiti yaparken;

 • Cihaz hatasına göre sorun tespit edilir
 • Cihaz modeline göre tespit yapılır
 • Cihaz arızasının nasıl tamir edileceği belirlenir
 • Cihaz sahibine bilgi verilir
 • Cihaz sahibine fiyat belirtilir
 • Onay alınarak gerekli işlem yapılır

İşlem süreçlerimizde öncelikle telefonunuzun marka ve modeli fark etmez. Bazı modellerin orijinal parçaları yoğunluk nedeniyle hemen temin edilmeyebilir. Bu durumda en kısa sürede temini yapılır ve sizlere teslim edilir. Her marka ve modelde telefon arızalarının tespitini yapıyoruz, telefonunuzu yenileyerek sizlere teslim ediyoruz.

Ücretsiz Arıza Tespiti
Ücretsiz Arıza Tespiti

Telefon Arızasını Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Telefon elektronik kategorisinde bulunan en fazla satışı olan cihazlar arasındadır. Cihazların üreticileri tarafından verilen garanti süresi bitiminde ya da garanti süresi bitmeden kullanıcı kaynaklı ya da teknik bazı sorunlar yaşanabilir. Hatalı ürün nedeniyle yaşanan problemlerde, cihaz garanti belgesiyle serviste ücretsiz arıza tamiri yapılır, ürün kaynaklı ise yenisiyle değiştirilebilir. Garantisi biten telefonlarınıza ise ikinci kez garanti belgesi alabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun arızalanması ve arıza işlemlerinizi bizlere yaptırmanız yeterlidir. 6 aylık garanti kapsamında ikinci el cihaz tamirlerinizi yapıyoruz. Arıza tespitini ise tamamen ücretsiz karşılıyoruz.

En Sık Yaşanan Arızalar

Telefon modellerine göre arızaların neden kaynaklı olduğunu tespit edebiliyoruz. Markaların en fazla hata verdiği bazı sorunlar olabildiği gibi en fazla sorun kullanıcı kaynaklı olmaktadır. Yaz aylarında karşılaşılan en fazla arıza problemleri arasında cihazın denize, suya ya da havuza düşmesidir. Böyle bir durumda oldukça hassas bir tespit ve tamir işlemi gerekir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, cihazınızı bizlere getirmeden önce kesinlikle telefonunuzu açıp kapatmayın. Sürekli yaşanan problemler arasında ise düşmeye bağlı kırılma vardır. Telefonun düşmesi çocuklar tarafından, bir eşya alırken, acele ile davranmak gibi eylemlerden dolayı yaşanan bir durumdur. Cihazın ıslanma ya da düşmesi gibi durumlarda çalışsa dahi arıza tespit için bize getirmenizi öneririz. Özellikle sıvı nedeniyle ıslanan telefonun iç kısmına işleyen suyu kuruttuğunuzda sorun kalmadığını düşünerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Hâlbuki ana kartın dahi yanmasına, oksitlenmeye ve diğer problemlere yol açan büyük bir sorun haline gelir. Cihaz temizliği bu anlamda önemlidir.

Cihazda Çıkan Hata Yazısı Nedir?

Telefonunuzu açtığınızda sadece hata yazısı çıkabilir. Uygulamalar, yazılımlar nedeni ile telefonunuzun sistemsel bir sorun yaşadığı bellidir. Böyle bir sorunla karşı karşı kaldığınızda bizlerden destek almalısınız. Kırmızı ekran olarak karşınıza çıkan hatalarda kullanım durma noktasına gelir. Ekranın genişlemesi ise yazılım kaynaklı sorunlar arasındadır.

Telefondan Ses Gelmiyorsa Sorun Nedir?

Telefonun hoparlör kısmında yaşanan bazı problemlerde, alıcı ya da verici sorunlarından kaynaklı olarak sağlıklı görüşme yapılamaz. Kesik kesik, sizin sesiniz karşı tarafa gidiyor ancak karşı tarafın sesi gelmiyor ya da aksi durumlarda ses sorunları yaşıyorsanız bu telefonun hoparlör, alıcı ve vericisi ile ilgilidir.

Telefon İle İlgili Genel Arızalar

Telefonunuzda yukarıda yer alan arızalar dışında bazı arızalar bulunur. Bunlar; sim kart hataları, dokunmatik temassızlığı, bluetooth sorunu, çökme, fiziksel yıpranma gibi arızalardır. Bütün arıza sorunlarıyla başa çıkmak için yapmanız gereken ücretsiz arıza tespiti yaptırarak telefonunuzu hemen koruma altına almaktır. Arızanın büyümemesi adına önlem almanız kullanımı kısa süreliğine durdurmanız gerekir. Arızanın büyüklüğüne göre sizlere hangi sürede teslim edeceğimizi belirtiyoruz. Ekran değişimi gibi işlemlerimizde 20 dakika süre vermeniz yeterlidir. Yazılım ile ilgili sorunlarda da işlem yoğunluğumuza göre bilgi veriyoruz.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir