xiaomi_haber
/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Teknik ServisXiaomi Teknik Servisi / / 1 Yorum

Xiaomi Batarya Şişmesi Durumunda Ne Yapılır?

Xiaomi Batarya Şişmesi Durumunda Ne Yapılır?

Sürekli ve etkin olarak kullanılmakta olan cep telefonları, içerisinde bulunan güç kaynaklarından biri olan bataryalarla büyük problemler yaşayabilmektedir. Bunun nedenleri yeni nesil cep telefonlarının yanlış kullanımı ya da hatalı imal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak batarya şişmesi ya da batarya güç problemleri yaşanmakta nedenleri ise sürekli firmalar ve kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. Xiaomi Batarya şişmesi durumunda bataryanın kesin olarak değişmesi ve cihaza daha fazla zarar vermemesi sağlanmalıdır.

Cep Telefonu Bataryası Neden Şişer?

Xiaomi batarya şişmesi durumunda ne yapılır; genel olarak ilk aşamada bataryanın değiştirilmesi önerilmektedir. Ancak cihazın ne kadar zarar gördüğü ve bataryanın neden şiştiği de bu aşamada değişim için önemli tespitlerdir. Cep telefonu bataryası yan sanayi şarj cihazı veya batarya kullanımından kaynaklı olarak şişebilmektedir.

Ancak tamamen orjinal kullanımlarda şişmesinin nedenleri telefonun şarjının dolmadan kullanulması veya aşırı sıcak ya da suyla temasından da kaynaklanabilir. Bazı durumlarda telefonun zarar görmediği düşünülse de su ve sıcaklık temasında ilk olarak batarya etkilenebilmektedir.

Bataryanın Şişmesine Neden Olan Kullanım HatalarıXİAOMİ REDMİ 4 BATARYA DEĞİŞİMİ ORJİNAL

Özellikle çoğu alanda kullanmakta olduğumuz cep telefonları, kullanım hatalarından dolayı bozulabilmektedir. Tabi buna istinaden her cihazın bir ömrünün olduğunu da unutmamak gerekir. Ancak genel olarak yapılan telefon kullanımı hataları;

 • Cep telefonunun uzun süre şarjda bırakılması
 • Cihazın ısınmasına neden olan kullanımlar yapılması
 • Şarjdayken cep telefonu kullanımı
 • Çok sıcak veya çok soğuk alanlarda şarjda kullanılması
 • Cihazsın düzensiz elektrik akımı alarak şarj olması
 • Yan sanayi batarya veya şarj cihazının kullanılması

Batarya şişmesi durumunda ne yapılır; yukarıdaki kullanımlardan sonra bataryanın mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde batarya patlama veya cihazı bozma durumu görebilmektedir.

Bataryanın Şiştiği Nasıl Anlaşılır?

Bataryalar güç üretmek için negatif yüklü anot ve lityum tuzuna bağlı olarak sıvı elektrolit üzerinden çalışmaktadır. İçerisinde bulunan pozitif yüklü katot ve graffitler akışı sağlayacaktır. Bu mekanizmanın zarar gördüğünü bazen göz ile anlamak mümkün olmayabilir. İlk bakışta sizin için bataryada bir problem yokmuş gibi gözükse de aslında çoğu zaman batarya zarar görmüş ve şişmiştir. Bunu anlamak için öncelikle bataryayı düz bir zemine koyarak bakabilirsiniz. Bazı durumlarda bataryanın şiştiği hiç anlaşılmamaktadır. Bu durumunda bataryanızın ne kadar zarar gördüğü açıklaması için bir telefon teknik servisiyle görüşmenizi gerektirebilmektedir.

Batarya Şişmesinde Telefonun Görebileceği Zararlar Nelerdir?

Xiaomi batarya şişmesi durumunda teknisyenlerin ve uzmanların önerisi şişme nedenleri araştırılarak bir an önce bataryanın değiştirilmesidir. Bu durumun devam etmesi ile patlama ve cihazı tamamen kapanması söz konusu olacaktır.

Cep telefonu bataryasının şişmesi zamanla ana kartın zarar görmesini sağlayacaktır. Özellikle samsung, LG ve Xiaomi gibi markalarda gözlemlenen aşırı batarya şişmelerinde ekranın kırılması durumu da yaşanabilmektedir. Aşırı şişme durumunda içerideki baskı artıkça cep telefonunun patladığı bile görülmüştür. Telefon kasasının, şarj soketinin ve camının da zarar görmesine neden olan batarua şişmeleri için ilk adım her zaman değişiminin yapılması ve orjinal parça kullanılmasıdır.

Bataryanın Aşırı Isınma Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Bataryanın aşırı ısınması, bataryanın şiştiğini ya da aşırı elektrik akımına maruz kaldığını gösterebilir. Bu durumlarda bataryayı sürekli cihazdan çıkarıp takmak daha büyük zararlara yol açabilmektedir. Isınma nedenlerinin incelenmesi için Xiaomi Teknik ile iletişime geçebilir ya da telefonun ısınması durumunda kapatarak soğumasını bekleyebilirsiniz. Ama her zaman daha büyük zarar görmesi için ilk  adımda mutlaka tamir edilmesi sağlanmalıdır.

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

GSM : 05343927286

Whatsapp:  05437877436

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur.

Xiaomi Teknik Servisi, İstanbul Eminönü Tahtakalede tek şube çalışmaktadır.

ADRES: Tahtakale Mahallesi Tahtakale caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi Kat: Bodrum -2 No:208 Eminönü/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Yol tarifi: Yerimiz Tarihi Mısır Çarşısı’nın arka tarafında Tahtakale’dedir. Şark Han yolu üzerindedir.

Kargo İle Gönderimlerde Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Kargo ile yapılan gönderimlerde kesinlikle işlem öncesinde herhangi bir ücret (kapora vs.) alınmamaktadır. Tarafımıza kargo ile gönderilen cihazlar için herhangi bir kargo ücreti bulunmamaktadır.Alıcı Öder şeklinde gönderimi yapılması gerekmektedir.Kargo servisimize ulaştığı andan itibaren işleme alınmaktadır. Temsilcimiz yapılacak işlem hakkında teyit alarak Teknik Servis personelimize cihazınızı teslim eder ve onarım süresi başlamaktadır. İşlem sonuçlandığında tekrardan size ulaşarak adres ve gönderim için bilgi almaktayız. Ödeme cihaz yapıldıktan sonra alınmakta olup, havale/eft ,kapıda ödeme veya sanal pos ile kredi kartı ile ödeme alınmaktadır. (Kargo Gönderimi sayfası)

Arama Terimleri: Xiaomi batarya

1 Yorum

 • 먹튀검증업체

  I’m not that much of a online reader to be honest
  but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and
  bookmark your website to come back in the future.
  Many thanks

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir