/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / haberler / / 0 Yorum

Xiaomi Berlin ve Dipper Sızıyor

Mi Mix 2S’in tanıtımına sayılı günler kala iki yeni Xiaomi telefonu, Berlin ve Dipper internete sızdı. Geekbench’te görülen telefonlardan Berlin, Qualcomm’un henüz tanıtmadığı gizemli Snapdragon 632 yonga setiyle çalışıyor.

Bilgiler çok detaylı olmasa da ekran görüntüsünden Berlin’in Android 7.1.2 Nougat ile çalıştığını görüyoruz. Cihaz tek çekirdekte 1155 puan, çoklu çekirdekte ise 2738 puan almış. Bu telefonun mi Mix 2S olmadığı açık, çünkü firma 2S’in Snapdragon 845 yonga setiyle çalışacağını söylemişti.

İLGİLİ HABER Windows, mod’lara “kafayı taktı”

Xiaomi Dipper’le ilgili Geekbench sayfası ise cihazın tek çekirdekte 2499 puan, çoklu çekirdekte 8309 puan performans sergilediğini söylüyor. Burada cihazın Qualcomm Snapdragon 845 yonga setine ve 6GB RAM’e sahip olduğu, Android Oreo ile çalıştığı belirtiliyor. Puanlar etkileyici olsa da iPhone X, iPhone 8, Galaxy S9,Sony Xperia XZ2 gibi telefonların önünde değil.

Dipper, Bir Sonraki Premium Telefon Olabilir

Teknik özelliklere bakarsak Dipper, Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi olabilir. Firmanın üst seviye telefonlarda kod adı olarak takımyıldızların adlarını kullandığını biliyoruz. Capricorn, Gemini ve Natrium’u daha önce görmüştük ve Dipper, Xiaomi mi 7 adıyla gerçeğe dönüşebilir.

Daha önceki sızıntılar ise mi 7’nin 8GB RAM, 128GB depolama alanı, 16MP’lik çift arka kamera, 5,65 inç 1080×2160 çözünürlüklü ekran ve 4480mAh pille geleceğini söylemişti.Kaynak: Chip.com.tr

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir