xiaomi ekran değişimi
/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Xiaomi Teknik Servisi / / 0 Yorum

Xiaomi Mikrofon Değişimi

Xiaomi Mikrofon Değişimi

Dünya’da telefon kullanmayan insan sayısı çok azdır. Telefon gündelik hayatta haberleşmenin en önemli aracıdır. Telefonda konuşmayı sağlayan şey ise mikrofondur. Peki mikrofon ne gibi durumlarda bozulur? Tamiri nasıl yapılır? Mikrofon bozulduğu zaman ne yapılmalıdır? Xiaomi mikrofon değişimi nasıl yapılmaktadır?

Mikrofon Ne Gibi Durumlarda Bozulur?

Telefon hassas bir cihazdır. Özellikle son yıllarda üretilen telefonlar hasara karşı çok dayanıklı değildir. Bu sebeple telefonu iyi muhafaza etmek gerekir. Ancak bazı kaza durumları olabilir. Bu durumlar da telefona zarar verebilir. Örneğin telefon suya düşebilir. Suya düşmesi durumunda iç sistemi hasara uğrayabilir. Ya da mikrofon bozukluğu olabilir. Mikrofon bozulması sonucu karşı tarafa ses gitmeyebilir. Ya da karşı taraftan ses alınamayabilir. Ses boğuk kesik bir şekilde gelebilir. Ya da ses kesik boğuk bir şekilde karşı tarafa iletilebilir. Bu durumlarda Xiaomi mikrofon değişimi yapılması önerilmektedir.  Bu sorunlar oluştuğunda telefonun mikrofonunda kesinlikle bir sorun olduğu anlaşılmıştır. Ancak bu sistemsel bir arıza da olabilir.

Mikrofon Bozulması Sonucu Yapılabilecekler

Mikrofonun bozulabileceği başka durumlar da vardır. Düşme sonucunda da mikrofon hasar görebilir. Mikrofonun bağlayıcı kısımları hasar görebilir. Ya da sürekli cepte taşınan telefonun içine cepte olan bazı maddeler girebilir. Xiaomi mikrofon değişimi olmadan birkaç işlem iş görebilir. Çok küçük parçalar olması halinde gözle görülemez bu da tamiri zorlaştırabilir. Ancak küçük bir top iğne ile mikrofon temizliği yapılabilir. Fakat telefonlar hassas aletler olduğu için fazla oymamak gerekir.

Mikrofon Değişimi Olmadan Tamir Olabilir Mi?

Eğer hala çalışmıyorsa tamirciye götürmekte fayda vardır.  Telefonun bazı uygulamalarında mikrofon çalışabilir bazı uygulamalarda da çalışmayabilir. Bunun sebebi sistemseldir. Telefona format atılması telefonun sıfırlanmasını sağlar. Böylece ayarlar sıfırlanır. Ayarların sıfırlanması sonucu olarak da uygulamalar normal çalışma performanslarına dönerler. Mikrofon da normal çalışmaya başlayabilir. Eğer mikrofon hasara uğramışsa değiştirmekten başka çare yoktur. Formatla ya da başka bir işlemle düzeltilemez hale gelmiştir. Xiaomi mikrofon değişimi yapılabilir. Ya da alternatif olarak bir süre başka şekilde idare edilebilir. Örneğin mikrofonlu bir kulaklık kullanılırsa seste herhangi bir kalitesizlik olmayacaktır. Ancak bu durumda kulaklığın unutulması durumunda sorun yaratır. Ya da kişi sürekli kulaklığı tak çıkar uğraşmak istemeyebilir. Bu sebeple mikrofon değişimi telefonu daha verimli kullanabilmek için önemli bir işlemdir.

Mikrofon Değişimi Nasıl Yapılmaktadır?

Mikrofon değişimini kişi kendi yapamaz. Yeterli teknik bilgi ve birikim gerekmektedir. Bu sebeple teflonun mikrofonun değişimini teknik servis yapmalıdır. Ulanılan ürünlerin orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Mikrofon değişimi uzun süren bir işlem değildir. En fazla 45 dakika sürmekle birlikte telefon gün içerisinde geri alınabilir. Mikrofon değişimi sonrası ses kalitesi arızalanmadan önceki haline göre daha kaliteli hale gelir. Mikrofon değişimi sırasında hiçbir sistemsel işleve dokunulmaz. Bu yüzden dosya silinme gibi bir sorun oluşmaz. Xiaomi mikrofon değişimi sorun oluşturmaz.

Xiaomi mikrofon değişimi hizmetimizi mikrofonunuzun bozuk olduğunu düşündüğünüzde ve uzman ekiplerimiz tarafından bu arıza tespit edildiğinde veriyoruz. Su alması ya da düşmesi gibi sebeplerden dolayı Xiaomi mikrofonun arıza yapması, en popüler arıza sebepleri arasındadır. Steril teknik servis odalarımızda mikrofonun değişmesi için özenli davranıyor ve cihazınızı size yeni gibi teslim ediyoruz. TeknikMi olarak cihazınızı kargo ile gönderme fırsatı da sunuyoruz. Hangi şehirde olduğunuz fark etmeksizin ister teknik servisimize gelerek ister kargo ile mikrofonu değiştirilecek olan cihazı göndererek bizden hizmet alabilirsiniz. Mikrofonunda problem olan ve mikrofonu değiştirilecek olan cihazınızın modeline göre mikrofon fiyatlarımız değişiklik gösterir. Ancak size sunduğumuz uygun fiyatlar hem işçiliği hem de yapılan ödemeyi kapsar.

Xiaomi Mikrofonu İle İlgili Yaşanan Sorunlar

Xiaomi cihazlarınızın mikrofonlarında yaşanan bazı problemler, mikrofonun arızalı olmasından dolayı değişimi zorunlu kılarlar. Bazı arızalarda Xiaomi mikrofon değişimi yapılması gerekirken bazılarında da mikrofonun bağlı olduğu kartın değiştirilmesi problemi çözer. Yaşanan arızalara karşı alınması gereken yolu ise teknik servisimizin uzman çalışanları yaptıkları testler sonucunda belirler. Xiaomi mikrofon değişimini gerektiren bazı arızalar ise şöyledir:

  • Karşıya hiç ses gitmemesi sorunu yaşanabilir.
  • Ses karşı tarafa boğuk boğuk gidiyor olabilir.
  • İletilen seste parazit bulunabilir.
  • Karşıya giden seste kesiklikler görülebilir.

Xiaomi Mikrofon Değişimi ve Tamiri

Xiaomi cihazınızın mikrofonunun olması gerektiği gibi çalışmaması büyük bir arızadan kaynaklanıyor olabileceği gibi basit bir toz birikmesinden dolayı da olabilir. Bu yüzden mikrofonda bir problem olduğunda ilk başvurulacak yöntem mikrofon değişimi değildir. Önce mikrofon temizlenir ve çıkış deliğinde biriken tozların tıkanmaya sebep olup olmadığına bakılır. Temizlik sonrasında da mikrofon problemi devam eder ise, Xiaomi mikrofon değişimi hizmetinin firmamızdan alınması gereklidir. Deneyimli ve tecrübeli ekiplerimiz Xiaomi marka cihazın orijinal mikrofonu ile değişim işlemini tamamlar. Mikrofonun arızalanmasının ana nedeninin toz haricinde olması durumunda, mikrofon değişimi ile mevcut arıza tamamen çözülebilir. Bu nedenle ciddi mikrofon arızalarında tamir yoluna gitmek yerine parça değişimi yapmak daha doğrudur.

Xiaomi Mikrofon Değişimi İşlemi

Xiaomi mikrofon değişimi işleminin yapılabilmesi için TeknikMi olarak öncelikle arızanın kaynağını tespit ediyoruz. Arızanın kaynağını bularak daha kalıcı bir çözüm üreterek yeni bir mikrofona sahip olmanızı sağlıyoruz. Mevcut Xiaomi mikrofon sorunu çözümünü aynı gün içerisinde sunarak cihazınızı size teslim ediyoruz. Veri kaybı ya da ses kalitesinde düşüş yaşanmadan mikrofon değişiminin tamamlanmasını sağlıyoruz. Uzun süreli kullanım ya da mikrofon deliğine toz kaçması gibi mikrofonun çalışmama sebebi her ne olursa olsun müşteri memnuniyeti odaklı bir firma olarak sorunsuz çalışan bir mikrofon ile cihazınızı size iade ediyoruz. Garanti kapsamında mikrofon değişim hizmeti veriyoruz. Mikrofon değişiminden sonra da sizi yalnız bırakmayarak değişimden sonra ortaya çıkabilecek olası arızalar konusunda sorumluluk alıyoruz.

Telefonun Korunması İçin Bazı Yollar

Telefonu çok sık düşürmek hasara kesinlikle yol açar. Ancak kaza sonucu oluşan bu düşme durumunda telefonu koruyacak bazı sistemler vardır. Telefon kılıfı ya da kırılmaz cam gibi. Özellikle mikrofonun bozulmaması isteniyorsa suya düşürülmemelidir. Suya düştüğü durumda hemen kapatılmalı ve bir gün boyunca asla açılmamalıdır. Çünkü hemen açılan telefon sistemi çalışmaya başlayacağı için su akımı etkiler ve telefonun daha çok hasar almasına sebep olur. Bu sebeple telefonun düşmesi durumunda telefon bir süre kapalı bekletilmelidir.

Xiaomi mikrofon değişimi fiyatlarımız

MODELMİKROFON DEĞİŞİM FİYATI
XİAOMİ Mİ4 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
XİAOMİ Mİ5X /A1 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi150TL
Xiaomi Mİ5 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
Xiaomi Mİ5S Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
Xiaomi Mİ5S PLUS Mikrofon Şarj Bordu Değişimi120TL
Xiaomi Mİ6 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200TL
Mİ NOTE 3 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200TL
Mİ 6X -A2 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi150TL
REDMİ 4A Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
REDMİ 4X Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
REDMİ 5A Mikrofon Şarj Bordu Değişimiİ100TL
REDMİ NOTE 3 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi70TL
REDMİ NOTE 4 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100TL
REDMİ NOTE 5A PRİME Mikrofon Şarj Bordu Değişimi120TL
REDMİ NOTE 5/PRO Mikrofon Şarj Bordu Değişimi130TL
REDMİ 5 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi100₺
REDMİ 5 PLUS Mikrofon Şarj Bordu Değişimi130₺
REDMİ S2 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi130₺
Mİ NOTE 2 Mikrofon Şarj Bordu Değişimiİ120₺
Mİ MİX 2 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi180₺
Mİ MİX 2S Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200₺
Mİ MİX Mikrofon Şarj Bordu Değişimi150₺
Mİ MAX 3 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200₺
Mİ MAX 2 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi170₺
Mİ MAX Mikrofon Şarj Bordu Değişimi130₺
REDMİ PRO Mikrofon Şarj Bordu Değişimi170₺
Mİ 8 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi250₺
Mİ 8 LİTE Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200₺
POCOPHONE F1 Mikrofon Şarj Bordu Değişimi200₺

 

 

 

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

GSM : 05343927286

Whatsapp: 05437877436

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur.

Xiaomi Teknik Servisi, İstanbul Eminönü Tahtakalede tek şube çalışmaktadır.

ADRES: Tahtakale Mahallesi Tahtakale caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi Kat: Bodrum -2 No:208 Eminönü/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Yol tarifi: Yerimiz Tarihi Mısır Çarşısı’nın arka tarafında Tahtakale’dedir. Şark Han yolu üzerindedir.

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da ikamet etmiyorsanız ya da teknik servisimize işlerinizden dolayı gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı teknik servisimiz tarafından karşılanan ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Xiaomi  Teknik Servis ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 406864844 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

GOOGLE YORUMLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir