/ Yazan:Xiaomi Teknik Servisi / Xiaomi Teknik Servisihaberler / / 0 Yorum

Xiaomi MSA Durduruldu Hatası Çözümü

Google WebView nedir?

Google WebView bileşeni Android uygulamalarında Chrome benzeri bir tarayıcı ara yüzü çalıştırılmasını sağlıyor. Ayrıca web sitesi sahiplerinin uyumlu bir Android uygulaması hazırlayarak yayınlamasına da yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy telefonlar

Samsung Galaxy akıllı telefonlarında Ayarlar-Uygulamalar menüsüne gittikten sonra listeden Android System WebView seçilmesi ve sağ üstteki üç nokta menüsünden güncellemeleri kaldır seçilmesi gerekli.

Xiaomi telefonlar

Xiaomi ve Redmi telefonlar için Ayarlar-Uygulamalar menüsünde sağ üst üç noktalı menüden Tüm Uygulamaları Göster dedikten sonra Android System WebView bileşenine girerek altta Güncellemeleri Kaldır butonuna tıklamak gerekiyor.

Google sözcüsünden yapılan açıklamada, “Android’deki WebView’ın bazı uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz” dedi.
İnternet içeriğinin uygulamada görünmesini sağlayan arayüz Android System Webview’dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz. Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Ancak bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler arasında. Ayrıca daha sonra yeniden uygulamayı indirmeniz gerekecek.Çözümü detaylı olarak aşağıda verilmiştir.

Xiaomi cihazlarda ise “msa durduruldu” hatası çözümü aşağıdaki video ve fotoğraf ile detaylı olarak verilmiştir.

VİDEOLU ANLATIM

https://fb.watch/4q73IoNfW1/

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir