/ Yazan:teknikmi / Blog / / 0 Yorum

Xiaomi Redmi 9c Ekran Değişimi

Xiaomi Redmi 9C model cihazın Ekran Değişimi işleminin akabinde cep telefonunun dokunmatik duyarlığı, LCD (Liquid Crystal Display) ekranın koyuluğu, faaliyeti, dinamizmi ve parlaklığı cep telefonu ele alındığı ilk gün nasılsa aynı o şekil kalmış olduğu görülmekte ve değişikliğe uğradığı hiçbir surette anlaşılmamaktadır. Firmamız ekran değişimi klasmanında hep ilk kendisinin keşfettiği işlemleri gerçekleştirme hususunda eşsiz olup bu alanda cep telefonu teknik servis sağlayan öteki firmalara önderlik etmektedir.

Marka ve model fark etmeksizin tüm akıllı telefonların ekranları iki tabakadan meydana gelmektedir. Bu tabakalar ekranın önde yer alan camı ve bir dokunmatik panelden oluşmaktadır. Ufak çatlaklar genelde sadece önde bulunan bu cama zarar vermektedir. Daha kritik zarar var ise ve telefon parmakları hiçbir şekilde okumuyorsa, telefonun dokunmatik özelliğinin de hasar görmüş olma ihtimali bir hayli yüksek demektir. Bu hususta, xiaomi redmi 9c ekran değişimi işleminin uygulanması gerekmektedir. Firmamızda nitelikli biçiminde son derece kısa bir süre içinde değişim işlemi yapılmaktadır. Gerek ön cam gerekse de dokunmatik düzenek zarara uğramış ise, her ne olursa olsun her iki durum için de teknik servisimiz tam anlamıyla ekran değişimi yapılmasını teklif etmektedir.

Xiaomi Redmi 9C Model Cihazın Ekran Değişimi İşleminin Aşamaları

Xiaomi Redmi 9C model cihazın ekran değişimi işleminin fiyatı servisimiz eliyle verilen 90 gün teknik servis garantisi ile beraber sağlanmaktadır. Ekran onarımı işinde uzman ve deneyimli teknikerlerimiz aracılığıyla telefonunuza has donanımlar kullanılarak yalnızca 1 saat içerisinde yapılmaktadır. Servisimizi ziyaret edebilecek durumda değilseniz de bedava dağıtmış olduğu kargo gönderim servisimizden yararlanarak da ekran değişimi işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Teknik servisimizde yapılmakta olan parça değişimleri evvelinde ve akabinde telefon katiyen fabrika ayarlarına döndürülmemektedir. Bu nedenle telefonda yer alan bilgiler katiyen silinmemektedir. Bütün dosyalar ve veriler olduğu gibi kalmaktadır

Telefonun ekran niteliği ilk durumuna geri döndüğü gibi cihazın ekran verim gücünde yani dokunmatik sürati/duyarlığı ve ekran canlılığı/solubilitesinde herhangi bir farklılık meydana gelmemektedir.

Ekran değişimi işleminden evvel kullanılacak monitörü, ekran değişimi işlemi ardından ise cep telefonunuzu arzu ettiğiniz kadar kurcalayabilirsiniz. Deneme basamağında başa gelecek en ufak bir kararsızlıkta para itası alma hakkı da bulunmaktadır.

Xiaomi Redmi 9C Ekran Nasıl Değiştirilir?

Xiaomi Redmi 9C model cihazın ekran değişimi işleminde bütünüyle yani iç monitor + önyüz camı + dokunmatik bölge + dışyüz panelden meydana gelen en nitelikli ürün kullanılmaktadır. Söz konusu cihazınızın sizlere teslimi 90 gün firmamız kaşeli ve imzalı teknik servis garanti kartı ile beraber yapılmaktadır. Garanti kartınız mevcut olduğundan dolayı da ekran ile alakalı kullanıcı yanlışı haricinde karşılaştığınız donanımsal ve teknik problemler bedava dağıttığı olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Firmamız bünyesinde ekran değişimi, 14 senelik sektör deneyimli teknikerlerimiz vasıtasıyla en nitelikli ürün tercih edilerek yapılmaktadır. Kırılmış ekran dikkatli bir şekilde çıkarılmakta ve asıl ya da talebinize göre A niteliğinde ekran ile değiştirilmektedir.

Xiaomi Redmi 9C Ekran Değişimi Sonrasında Verilerim Silinir mi?

Firma olarak teknik servis konusunda duyduğumuz, en çok sorulan soruların ilk sırasında ekran değişimi esnasında bilgilerin silinip silinmediği sorusu yer almaktadır. Sosyal yaşantı ve iş yaşantısı için ciddi ehemmiyete sahip olan dokumanlar, fotoğraflar ya da videolar ekran değişimi işleminin ardından silinir mi? O halde bu sorunun cevabını verelim:

Xiaomi Redmi 9C model cihazın monitörü değiştikten sonra, uygulamalar ve cep telefonunda bulunan başka herhangi bir veri silinmemektedir. Ekran sadece bir bölüm olduğundan ötürü verilerde herhangi bir eksik ya da farklılık olmayacaktır.

Sosyal yaşantı ve iş yaşantısı için çok büyük bir ehemmiyete sahip olan verilerin ekran kırılması neticesinde yok olmasından mı endişe ediyorsunuz? Kendi kendinize; ekran değişimi işleminde veriler, dokumanlar ve dosyalar temizlenir mi? Tarzında sorular sormaya mı başladınız? Firmamız teknik servis olarak ne tür model akıllı cihaz getirilirse getirilsin hiçbir surette mevcut bilgiler silinmemektedir.

Xiaomi Redmi Note 9C Ekran Değişimi Süresi

Ekran değişim süresi model ve markaya göre değişmektedir. Genelde ortalama 60-120 dakika içerisinde tamir edilir. Hızlı ve acil operasyonların kuşkusuz sorunlu olduğunu unutmamalısınız. Bunun sebebi, ekran değiştirilmeden önce cihaz ve kullanılacak parçaların eksiksiz olarak test edilmemiş olmasıdır.

Bu sebeple vermiş olduğumuz süreler marka modeline göre farklılık göstermektedir. Kargo ile gelen cihazlar servisimize geldikleri gün işleme alınır. İşlem sonuçlandığında tekrardan size ulaşarak adres ve gönderim için bilgi almaktayız. Ödeme cihaz yapıldıktan sonra alınmakta olup, havale/eft ya da sanal pos ile kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

Xiaomi Redmi 9C Telefonunuzu Nasıl Ulaştırabilirsiniz?

İstanbul sınırları içerisinde oturma gibi bir durumunuz varsa firmamızı ziyaret ederek 1 saat gibi bir zaman zarfı içerisinde Xiaomi Redmi 9C model cihazınızın Ekran Değişimi işlemini yaptırarak cihazı aynı gün içerisinde teslim alabilirsiniz. Ülkemizin her bölgesinden kurumsal sözleşmeli olmak kaydıyla yurt içerisinde kargo ile 311748961 numaralı firma kodunu belirterek cep telefonunuzu bedava olacak biçimde bizlere gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün içerisinde yapılıp kargoya verilmektedir.

Ödeme işlemi cihazınızın tamiri bittikten sonra hesap bilgileri alanında yer alan hesap numaralarımız üstünden EFT ve havale yöntemi ile yapılabilmektedir. Cep telefonu tamiri ve Ekran Değişimi ile alakalı aklınızda soru işareti bırakan hür türlü soruyu isterseniz teknik servisimizi arayarak dilerseniz derhal müşteri yorumları bölümünden sorabilmekte ve profesyonel ve deneyimli teknikerlerimiz tarafınca ayrıntıları ile birlikte cevaplandırılmasını sağlayabilmektesiniz.

Xiaomi Redmi 9c Ekran Değişimi

Telefonlarda meydana gelen ekran hasarları, iki farklı katman üzerinde etki edebilmektedir. Bunlardan biri dış yüzeydir ve burada meydana gelen hasarlar herhangi bir kullanım kısıtlamasına neden olmasa da ilerleyen zamanlarda daha büyük problemler neden olabilmektedir. Bu nedenle bu hasarların da tamir edilmesi gerekir. Diğer katman ise daha derinde yer alır ve dokunmatik işleminin doğu bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu katmanda bir hasar meydana geldiğinde, telefonunuzun dokunmatik özelliği kontrolünüzden çıkar ve dokunmatik kısım komutlarınızı algılamaz. Bu durumda da hızlı bir tamir işlemi gerekir.

Xiaomi Redmi 9c ekran değişimi, tüm bu hasarların giderilmesi için yapılan bir işlemdir. İşlemin ardından, cihazınız her zaman olduğu gibi doğru ve sağlıklı bir şekilde kullanılırken, tekrar aynı problemleri yaşama ihtimaliniz de azalır.

Titiz İşlem

Tarafımızca yapılan bütün işlemler, profesyonel bir titizlikle gerçekleştirilir. Tamamı konusunda uzman olan ve sorunsuz hizmet verme yetisine sahip olan donanımlı kadromuz, önce cihazınızda meydana gelen sorunun ne olduğunu tespit eder. Ardından, gerekli işlemlerin yapılması ve çıkarılan teklif fiyatın müşteri onayına sunulması için cihaz sahibi ile irtibata geçilir. Ekran değişimi, ancak müşteri onayının ardından gerçekleşir.

Yapılan hasar tespitinin ve alınan müşteri onayının ardından, öncelikle eski ve kullanılmaz durumda olan ekran cihazın üzerinden çıkarılır. Çıkarılan kısım profesyonel bir şekilde değiştirilir ve yeni ekran yerleştirilir. Yapılan tüm işlemlerde, cihazınıza uygun orijinal parçaları kullanmamız, verdiğimiz hizmetin de en yüksek kalitede olmasını sağlar. Orijinal parçanın yerleştirilmesinin ve işlemin sonlandırılmasının ardından da son kalite kontrolleri gerçekleştirilir ve cihaz müşteriye teslim edilir. Teslimat elden olabileceği gibi, müşteri isteği doğrultusunda kargo hizmetiyle de ulaştırılabilmektedir.

Güvenli Çalışma

Xiaomi Redmi 9c ekran değişimi sırasında, cihaz içinde yer alan bilgi, belge ve verilerin korunması sağlanır. Müşterinin özel belgeleri silinmez ve kaybolmasına neden olunmaz. Profesyonel teknik kadromuz, ekran değişimi gibi işlemler sırasında, cihazın başka hasarlar almasının da önüne geçer.

Müşteriye verdiğimiz güvence, yalnızca cihazın yapılma süreci için de geçerli değildir. Bir sorun yaşayan ya da bilgi almak isteyen kullanıcılar, cihazlarını teslim aldıktan sonra da profesyonel teknik ekibimiz ile iletişime geçerek sorunlarının çözülmesini sağlayabilirler.

Avantajlı Değişim

Xiaomi Redmi 9c ekran değişimi işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan biri, cihazınızın uzman bir kadro tarafından check-up işleminden geçiriliyor olmasıdır. Bu yolla, cihazınızda bir problem olup olmadığını öğrenebilir ve bu problemin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Diğer bir avantaj da kullanılan orijinal parçalar ve titizlikle yapılan işlemler sayesinde, telefonunuzun kullanım ömrünün uzamasıdır. Yapılan işlemlerin hepsi, kullanım geleceğine yapılan bir yatırımdır ve aynı problemlerin yaşanmasının önüne geçmeyi amaçlar. Bu sayede, cihazınızı kullanım ömrünün sonuna kadar sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir