Xiaomi’den Intel Işlemcili Yeni Akıllı Ayakkabı

   Geçtiğimiz aylarda Xiaomi firması, piyasaya sürdüğü çeşitli akıllı ev cihazları ile ilgi odağı haline gelmişti. Farklı alanlarda geliştirdiği ürünlerle de, Xiaomi adını bu aralar daha sık duyacak gibiyiz.Xiaomi, Intel işlemcili, telefona bağlanabilen 90 Minutes Ultra Smart koşu ayakkabısını tanıttı.

Çin spor markası Li Ning ile ortaklık yapan Xiaomi verdiği bir röportajda, geliştirilen akıllı ayakkabıların, Bluetooth ve hareket algılayıcıları ile donatıldığını belirtmiş. Ayakkabılardaki hareket ve basınç sensörleri, kullanıcının yürüyüş ve koşu kaydını tutabiliyor. Elde edilen veriler, Bluetooth aracılığıyla telefonunuzdaki uygulamaya gönderiliyor.

Intel Curie modelinde uzun süreler boyunca çalışan 32-bit Intel Quark SE işlemci, bozuk para büyüklüğünde bir pil, dahili 6 eksenli kombo sensör var akıllı telefonlara bağlanmak için Bluetooth LE bulunuyor. Ayrıca 384kB flash bellek ve 80kB SRAM ile birlikte geliyor.Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart spor ayakkabı, siyah, sörf mavisi, siyah ve pembe renkleri ile birlikte geliyor. Özel mavi renkli versiyon, gece yürürken havalı bir gölge sunan parlak malzeme içermektedir. 15 Nisan 2017 tarihine kadar satışı başlayacak olan ürünün fiyatı 299 Yuan (43 US $) civarında.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir